Poniedziałek, 24 czerwca 2019

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

Patrol

Okradał market, w którym pracował

17.10.2016 10:01 | 0 komentarzy | acz

Kryminalni z komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach zatrzymali 25-latka, podejrzanego o kradzież czytnika kodów kreskowych, 75 kodów – kluczy do pakietu edytora tekstów oraz artykułów spożywczych, drogeryjnych i monopolowych. Straty oszacowano na kwotę blisko 30 tys.

Okradał market, w którym pracował
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W minionym tygodniu, policjanci z komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach, przyjęli zawiadomienie o kradzieży czytnika kodów kreskowych na szkodę jednego z hipermarketów, mieszczącego się w Rybniku.

W trakcie wykonywanych czynności, śledczy ustalili tożsamość mężczyzny podejrzanego o kradzież. Okazało się, że to 25-letni rybniczanin, który pracował w firmie świadczącej usługi dla hipermarketu, a jego zadaniem było m.in. wykładanie towaru. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania mieszkania podejrzanego, policjanci znaleźli 75 kodów – kluczy do pakietu edytora tekstów.

Mundurowi ustalili, że te przedmioty zostały skradzione z tego samego hipermarketu. W trakcie wykonywanych czynności przez śledczych okazało się, że 25-latek dokonał także kradzieży artykułów spożywczych, drogeryjnych i monopolowych. Podejrzany podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów i usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec 25-latka dozór policyjny. Wartość strat oszacowano na kwotę blisko 30 tys. złotych. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.