Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Patrol

Aresztowano sprzedawcę dopalaczy z Gliwickiej w Rybniku

17.09.2016 17:52 | 0 komentarzy | acz

Ponad 400 opakowań tzw. dopalaczy przejęli rybniccy kryminalni, którzy wspólnie z pracownikami sanepidu przeprowadzili kontrolę w jednym ze sklepów na terenie miasta. 

Aresztowano sprzedawcę dopalaczy z Gliwickiej w Rybniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rybniccy kryminalni wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku, weszli do jednego ze sklepów przy ulicy Gliwickiej. Z posiadanych przez śledczych informacji wynikało, że wśród innych oferowanych do sprzedaży produktów mogą znajdować się również środki odurzające. Informacje potwierdziły się. Kryminalni ujawnili tam i zabezpieczyli ponad 400 opakowań produktów o różnych nazwach, które mogą powodować zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego.

Podczas przeszukania, mundurowi zabezpieczyli również ponad 4 tysiące złotych. Pieniądze, pochodzą prawdopodobnie ze sprzedaży „dopalaczy”. Jak się okazało, po raz kolejny dopalacze sprzedawane były pod szyldem legalnie działających placówek handlowych. Sprzedaż odbywała się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności – weryfikowano tożsamość klientów, aby produkty trafiały jedynie do osób zaufanych.

Podczas akcji, stróże prawa zatrzymali mieszkańca Małopolski, podejrzanego o handel środkami zagrażającymi zdrowiu, a nawet życiu wielu osób. Mężczyzna usłyszał już zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Na wniosek rybnickich śledczych oraz prokuratora nadzorującego tę sprawę, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 24-latka. Grozi mu do 8 lat więzienia.