Poniedziałek, 14 października 2019

imieniny: Alana, Kaliksta, Fortunaty

RSS

Patrol

Wypadek na trasie Racibórz - Opole. Motocyklista w szpitalu [ZDJĘCIA]

08.09.2016 16:14 | 0 komentarzy | żet
Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 08:45

Według świadka zdarzenia, kierujący kią wyjeżdżał z parkingu na DK 45. Motocyklista próbował hamować, jednak na próżno. Doszło do zderzenia obu pojazdów.

Wypadek na trasie Racibórz - Opole. Motocyklista w szpitalu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 8 września około godz. 15.15 na DK 45 za Szonowicami w powiecie raciborskim (nieopodal granicy województw śląskiego i opolskiego). Jak poinformował nas świadek zdarzenia, kierujący kią wyjeżdżał z parkingu. Nim zdążył się rozpędzić, od strony Szonowic (Raciborza) nadjechał motocyklista, który pomimo podjętej próby hamowania, nie zdołał zatrzymać motocykla. Doszło do zderzenia obu pojazdów, w wyniku którego obrażeń doznał motocyklista.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, który udzielił pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz kierowali ruchem. Na miejscu byli obecni również policjanci. Jak wstępnie ustalili, odpowiedzialność za spowodowanie wypadku ponosi 71-letni kierujący kią, który nie ustapił pierwszeństwa przejazdu 19-letniemu motocykliście. Sprawą zajmie się sąd.

19-latek z ogólnymi potłuczeniami oraz urazem ręki został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Miejsce wydarzenia: