Wtorek, 10 grudnia 2019

imieniny: Danieli, Julii, Eulalii

RSS

Patrol

Zmiana warty w Raciborzu. Śląski Oddział Straży Granicznej ma nowego komendanta [ZDJĘCIA]

01.09.2016 18:02 | 1 komentarz | żet

- Pułkownik Adam Jopek to oficer z honorem i godnością realizujący swoje zadania a przede wszystkim... dobry człowiek - mówił o swoim następcy płk. Jacek Gartman, były już komendant Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zmiana warty w Raciborzu. Śląski Oddział Straży Granicznej ma nowego komendanta [ZDJĘCIA]
Byli podkomendni żegnają płk. Jacka Gartmana
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zmian w Straży Granicznej ciąg dalszy. Śląsko-Małopolski Oddział Straży Granicznej z siedzibą w Raciborzu został przemianowany na Śląski Oddział Straży Granicznej. Jest to konsekwencja decyzji ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka, który w maju tego roku reaktywował Karpacki Oddział Straży Granicznej. Zmiany nie ominęły dowództwa oddziału. Nowym szefem śląskich pograniczników został mianowany płk. Adam Jopek, 43-letni oficer pochodzący z Suchej Beskidzkiej.

Podczas zorganizowanej 1 września uroczystości śląscy pogranicznicy pożegnali byłego już komendanta oddziału płk. Jacka Gartmana (pozostaje w dyspozycji ministra spraw wewnętrznych), a także sztandar Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej. 

Jacek Gartman w ciepłych słowach wyrażał się o swoim następcy, dziękując jednocześnie swoim dotychczasowym podwładnym za dwa lata wspólnej służby i pracy. - Miałem honor dowodzić oddziałem, który składa się ze wspaniałych ludzi - mówił podczas uroczystości płk. Jacek Gartman. Nowy komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej płk. Adam Jopek powiedział, że będzie starał się wypełniać obowiązki tak dobrze jak jego poprzednik.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, funkcjonariusze i pracownicy oddziału żegnali komendanta Gartmana oraz witali się ze swoim nowym szefem.

Więcej o tej uroczystości w najbliższym wydaniu "Nowin Raciborskich" (6.09.2016). W galerii fotorelacja.