Niedziela, 12 lipca 2020

imieniny: Jana, Pameli, Weroniki

RSS

Patrol

Zderzenie czterech samochodów na trasie Racibórz - Rybnik [AKTUALIZACJA]

09.08.2016 16:52 | 4 komentarze | żet
Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 09:36

DW 935 została zablokowana na półtorej godziny. Na miejscu pracowali policjanci, strażacy oraz ratownicy pogotowia.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do wypadku doszło 9 sierpnia około godz. 16.00 na łuku drogi nieopodal restauracji Złota Iglica. - Jest siedem osób poszkodowanych. Cztery na pewno zostaną przewiezione do szpitala - poinformował nas na miejscu mł. bryg. Roland Kotula, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Raciborzu. Pomocy rannym udzielili ratownicy z dwóch zespołów ratownictwa medycznego oraz strażacy, którzy dojechali na miejsce w sile pięciu zastępów zawodowców i ochotników. Droga Wojewódzka Nr 935 została zablokowana - przynajmniej na półtorej godziny.

Jak wstępnie ustalili policjanci, do wypadku doszło, gdy kierujący fordem transitem 19-latek, najprawdopodobniej wskutek niedostosowania prędkości do warunków drogowych, zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w volkswagena golfa. Ford jechał w kierunku Raciborza, volkswagen w kierunku Rybnika.

Następnie kierująca seatem ibiza 24-latka, chcąc uniknąć zderzenia z samochodami, również zjechała na przeciwległy pas ruchu - wprost pod nadjeżdżającego daewoo matiza. Tym ostatnim samochodem kierowała 33-latka.

We wszystkich samochodach, które wzięły udział w zdarzeniu, podróżowało w sumie dziewięć osób. Ostatecznie do szpitala przewieziono osiem osób. Po przebadaniu okazało się, że cztery z nich odniosły obrażenia wypadkowe. Kierująca volkswagenem golfem 57-letnia kobieta doznała złamania ręki, natomiast pasażerowie kierujący fordem transitem oraz dwóch pasażerów w wieku 18 i 57 lat urazów głowy.

Wartość strat materialnych w zdarzeniu oszacowano na kwotę 40 tys. zł.

Miejsce wydarzenia: