Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Patrol

Dziewięcioletni bohater pomógł zatrzymać złodzieja

29.07.2016 09:39 | 5 komentarzy | żet

Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim spotkał się z 9-latkiem, który przyczynił się do zatrzymania sprawcy kradzieży. Chłopiec znalazł portfel z pieniędzmi i przekazał go napotkanemu dorosłemu. Nie sądził jednak, że ten je ukradnie. Dzięki uporowi chłopca mężczyzna przyznał się do kradzieży, a portfel z pieniędzmi wrócił do właściciela.

Dziewięcioletni bohater pomógł zatrzymać złodzieja
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

20 lipca około godziny 15.00 policjanci z Wodzisławia zostali wezwani na ulicę Przemysława, gdzie miało dojść do kradzieży. Na miejscu zastali 34-latka, który przekazał, że wracał z poczty i zgubił portfel z pieniędzmi. Był tam też chłopiec, który znalazł portfel, ale oddał go napotkanemu dorosłemu, bo nie wiedział co z nim zrobić. Mężczyzna zobligował się, że zostawi go w najbliższym sklepie bo nie jest stąd i poszedł.

- Chłopiec mu zaufał. Wiedział, że w środku są pieniądze. Po chwili zauważył tego mężczyznę, któremu powierzył znalezioną rzecz. 36-latek z Żor wyparł się wszystkiego. Powiedział że sam znalazł ten portfel a w środku nie było żadnych pieniędzy - relacjonuje wodzisławska policja.

Dziewięciolatek nie odpuścił oszustowi - tak długo przekonywał policję o gotówce znalezionym portfelu, że 36-latek skapitulował i przyznał się do kradzieży pieniędzy. Ostatecznie portfel z zawartością trafił do właściciela.

- Postawa tego małego chłopca zasługuje na uznanie i pochwałę. Dlatego dziś (28 lipca - red.) zaproszono go z mamą do komendy. Spotkał się z nim szef wodzisławskich policjantów, który podziękował chłopcu za bohaterską postawę, mamie pogratulował syna i wręczył mu drobny upominek - kończy kom. Marta Pydych z KPP w Wodzisławiu Śl.