Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Patrol

Mężczyzna chciał skoczyć z komina w centrum Rybnika [ZDJĘCIA], [FILM]

21.06.2016 09:10 | 22 komentarze | acz
Ostatnia aktualizacja: 21.06.2016 14:04

Dziś po godzinie 8.00 półnagi mężczyzna wspiął się na kilkudziesięciometrowy komin Figloraju przy ulicy Skłodowskiej w Rybniku.

Mężczyzna chciał skoczyć z komina w centrum Rybnika [ZDJĘCIA], [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Na miejsce skierowano policję i straż pożarną. Strażacy rozłożyli skokochron i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Desperat jest wyraźnie pobudzony, nie wiadomo dlaczego wspiął się na komin. Z mężczyzną nie udało się nawiązać kontaktu, nie mówi równiez nic na temat swoich żądań.

Aktualizacja:
Z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wyjechał zespół negocjatorów, którzy mają spróbowac negocjować z desperatem. Najprawdopodobniej zostanie wykorzystany w tym celu podnośnik strażacki.

Aktualizacja:
Policja zwiększyła powierzchnię zabepieczonego terenu wokół komina. Na miejscu jest już policyjny negocjator.

Aktualizacja:
Policyjny negocjator przekonał mężczyznę do wejścia do podnośnika strażackiego. Desperat został przekazany zespołowi pogotowia ratunkowego. Najprawdopodobniej trafi na obserwacje do szpitala psychiatrycznego.

Aktualizacja:
Komunikat Komendy Miejskiej Policji w Rybniku:
Dzisiaj kilka minut po 8.00, dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który wspiął się na komin usytuowany w rejonie ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Rybniku. Na miejsce natychmiast przyjechał patrol. Ponieważ desperat na widok mundurowych zaczął się nerwowo zachowywać, stróże prawa wycofali się i zabezpieczyli teren. Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Następnie do akcji wkroczyli negocjatorzy z  Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przekonali go, aby w ich asyście oraz przy asekuracji strażaków, zszedł bezpiecznie na dół. 33-letni mieszkaniec Rybnika został przekazany pod opiekę lekarzy.

(acz), Fot. Adrian Czarnota

Informacja aktualizowana

Miejsce wydarzenia: