Sobota, 20 kwietnia 2019

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Patrol

02.06.2016 06:27 | 2 komentarze | żet

 Tylko jeden funkcjonariusz został przeniesiony do Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Zmiany w Straży Granicznej to nie trzęsienie Ziemi
Reorganizacja Straży Granicznej nie pociągnęła za sobą gwałtownych ruchów personalnych w raciborskiej komendzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rozdzielenie Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu na jego śląską i małopolską część nie wpłynęło na stan zatrudnienia. – Funkcjonariusze i pracownicy z Placówek Straży Granicznej usytuowanych na terenie województwa małopolskiego nadal w nich pracują, tyle że od 16 maja już w Karpackim Oddziale – mówi kpt. SG Katarzyna Walczak.

Obszarem działania naszych pograniczników pozostaje województwo śląskie i opolskie. W komendzie w Raciborzu oraz czterech placówkach (Bielsko-Biała, Katowice-Pyrzowice, Opole, Ruda Śląska) pracuje w sumie 645 funkcjonariuszy i 186 pracowników cywilnych.

Spytaliśmy, czy wprowadzone rozporządzeniem MSWiA zmiany nie pociągną za sobą ruchów personalnych. – Jeśli chodzi o przeniesienia pracowników związane z reorganizacją, to nie są planowane żadne takie ruchy. W przypadku funkcjonariuszy, tylko jedna osoba została przeniesiona do Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Związane to było z miejscem zamieszkania tej osoby (województwo małopolskie) i za jej zgodą – wyjaśnia kpt. K. Walczak.

Formalnie, zmiana nazwy Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej na Śląski Oddział Straży Granicznej zostanie przeprowadzona 1 września tego roku.

(żet)