Niedziela, 17 listopada 2019

imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety

RSS

Patrol

Inspektor Krzysztof Justyński już szefuje śląskiej policji - wprowadził go komendant główny

24.05.2016 21:57 | 0 komentarzy | tora

W rotundzie katowickiej komendy wojewódzkiej odbyło się wprowadzenie na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach inspektora Krzysztofa Justyńskiego. Wprowadzenia dokonał komendant główny policji nadinspektor dr Jarosław Szymczyk.

Inspektor Krzysztof Justyński już szefuje śląskiej policji - wprowadził go komendant główny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz województwa śląskiego, zaproszeni goście, przedstawiciele związków zawodowych oraz kadra kierownicza naszego garnizonu.

Zorganizowana 23 maja ceremonia rozpoczęła się od meldunku złożonego komendantowi głównemu i wprowadzenia sztandaru. Po odczytaniu decyzji ministra spraw wewnętrznych i administracji głos zabrał komendant Szymczyk, który wręczył dokumenty nowemu komendantowi. W ceremonii oprócz kadry kierowniczej śląskiego garnizonu, udział wzięli: wojewoda śląski, wicemarszałek województwa śląskiego, komendant Szkoły Policji w Katowicach, przedstawiciel związków zawodowych oraz szefowie służb i instytucji współpracujących na co dzień z policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Inspektor Krzysztof Justyński pełni służbę w policji od 1992 r. Z wykształcenia jest prawnikiem - absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie uprawnień pedagogicznych w Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka w Katowicach oraz Studium Zarządzania o profilu Zarządzanie w jednostkach Policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Karierę rozpoczął w pionie kryminalnym wodzisławskiej komendy. W 2003 r. został zastępcą naczelnika Sekcji Prewencji w Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. W roku 2005 został powołany na stanowisko komendanta Komisariatu Policji w Skoczowie. W roku 2006 insp. Justyński został powołany na stanowisko I zastępcy komendanta miejskiego policji w Jastrzębiu Zdroju, a dwa lata później, w 2008 r. na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego policji w Wodzisławiu Śl.

W uznaniu osiągnięć służbowych 26 lutego 2012 r. inspektor Krzysztof Justyński objął stanowisko komendanta powiatowego policji w Wodzisławiu Śl. Został uhonorowany w 2009 r. Brązową Odznaką Zasłużony Policjant, w 2011 r. Medalem Brązowym Za Długoletnią Służbę, w 2012 r. Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant.