Niedziela, 19 stycznia 2020

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Patrol

Pożar, kolizje i wypadek [WEEKENDOWY RAPORT STRAŻAKÓW]

16.05.2016 08:46 | 0 komentarzy | żet

W ciągu minionego weekendu strażacy wyjeżdżali do akcji pięć razy. Najpoważniejsza interwencja dotyczyła tragicznego wypadku drogowego w Raciborzu-Markowicach.

Pożar, kolizje i wypadek [WEEKENDOWY RAPORT STRAŻAKÓW]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piątek 13 maja upłynął strażakom spokojnie - nie wyjeżdżali do akcji ani razu. W sobotę 14 maja interweniowali trzykrotnie. O godz. 11.10 dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej pognały na ulicę Eichendorffa, gdzie włączył się alarm z instalacji wykrywania pożarowego. Po przyjeździe strażaków okazało się, że alarm był fałszywy. Trzy godziny później strażacy usuwali plamę oleju z jezdni po kolizji drogowej na ul. Retmonta, natomiast w nocy o godz. 22.29 ugasili pożar śmietnika przy ul. Żółkiewskiego. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie.

W niedzielę 15 maja o godz. 10.42 strażacy zostali wezwani na ul. Gliwicką w Rudach, gdzie posprzątali z jezdni rozbitych pojazdów po kolizji drogowej. Wieczorem o godz. 20.47 zabezpieczyli miejsce tragicznego wypadku na ul. Olimpijczyka, w którym zginął 43-letni motocyklista. Strażacy zneutralizowali wyciek paliwa z rozbitej maszyny, rozstawili parawan oraz oświetlili miejsce wypadku.