Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Patrol

Strażak ochotnik Adam Kłosek ugasił pożar kościoła w Markowicach

01.05.2016 18:52 | 1 komentarz | żet

We mszy świętej, oprócz dzieci pierwszokomunijnych, brało udział około 300 wiernych. Wśród nich naczelnik OSP Racibórz Markowice Adam Kłosek. W krytycznym momencie to właśnie on zarządził przerwanie uroczystości i ewakuację, a następnie wszedł po dwunastometrowym rusztowaniu z gaśnicą w ręku i... ugasił rozwijajacy się pożar.

Strażak ochotnik Adam Kłosek ugasił pożar kościoła w Markowicach
Naczelnik OSP Racibórz Markowice Adam Kłosek na archiwalnym zdjęciu z ubiegłorocznych powiatowych zawodów sportowo-pożarniczych. Po prawej zdjęcie z dzisiejszej akcji gaśniczej w markowickim kościele.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, do pożaru w kościele św. Jadwigi w Raciborzu-Markowicach doszło 1 maja około godz. 11.15. W świątyni obecny był naczelnik OSP Racibórz Markowice Adam Kłosek. Aby rozpoznać zagrożenie, najpierw wszedł na chór. Stamtąd niewiele było jednak widać. Strażak zszedł więc na dół, a następnie po drabinkach wszedł na górę dwunastometrowego rusztownia. Gdy zobaczył ogień, zszedł na dół jeszcze raz, polecił wezwać straż pożarną i przerwać uroczystość, a następnie z gaśnicą w ręku dostał się po drabinkach na górę. Przy jej użyciu ugasił ogień.

- Rusztowanie zapaliło się od lampy... Szybko działacie - powiedział do naszego fotoreportera około godz. 11.30, gdy w kościele wciąż pełno było jeszcze dymu.  - Zrobił to, co należało zrobić. Po prostu właściwy człowiek na właściwym miejscu - komentuje Stanisław Mroczka, wiceprezes OSP Racibórz Markowice.

Do momentu rozpoczęcia akcji gaśniczej grupa dzieci zdążyła już przyjąć pierwszą komunię świętą. Uroczystość została przerwana, gdy przyszedł czas na podziękowania.

Prace remontowe w kościele trwają od Wielkanocy. Malowane są ściany oraz sufit świątyni. Dlatego w kościele stoi rusztowanie.


Zobacz również: