Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Patrol

Tragiczny wypadek w Raciborzu. Nie żyje kierowca fiata [ZDJĘCIA]

09.04.2016 17:07 | 0 komentarzy | żet

[AKTUALIZACJA] W raciborskim szpitalu zmarł poszkodowany w wypadku na ul. Starowiejskiej starszy mężczyzna. Kierowany przez niego fiat zderzył się z BMW.

Tragiczny wypadek w Raciborzu. Nie żyje kierowca fiata [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

9 kwietnia około godz. 16.30 na ul. Starowiejskiej w Raciborzu doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Zderzyły się ze sobą fiat uno oraz BMW (oba samochody na raciborskich rejestracjach).

Kierujący fiatem 71-letni raciborzanin był poważnie ranny. Aby przetransportować go do karetki pogotowia, konieczne było rozcięcie samochodu. Mężczyzna trafił na OIOM w raciborskim szpitalu. Niestety, zmarł z powodu poniesionych w wypadku obrażeń.

W BMW jechało dwóch mężczyzn, po wypadku byli przytomni. Jeden z nich doznał obrażeń głowy.

BMW jechało od strony ulicy Jana Pawła II. Według nieoficjalnych ustaleń, kierujący nim 22-latek stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i częściowo zjechał na przeciwległy pas jezdni. Wówczas zderzył się z nadjeżdżającym od strony Mieszka fiatem. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi. 

Siła zderzenia wyrzuciła BMW w kierunku sąsiadującej z drogą posesji, gdzie samochód uszkodził skrzynkę gazową - na miejscu wypadku ulatniał się gaz. Wielką przytomnością wykazał się jeden ze świadków zdarzenia, który odłączył akumulatory w BMW i fiacie.

Wkrótce na miejscu zjawili się strażacy, ratownicy pogotowia oraz policjanci, którzy zabezpieczyli teren oraz udzielili pomocy poszkodowanym. Później dojechało również pogotowie gazowe, którego pracownicy wyeliminowali wyciek gazu.

Miejsce wydarzenia: