Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Patrol

Pożar zagroził parkowi nad Odrą, czyli wielka łuna nad Ostrogiem [ZDJĘCIA]

30.03.2016 21:56 | 1 komentarz | żet
Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 08:50

[AKTUALIZACJA 31.03.2016, godz. 8.50] Ogień zauważono wieczorem 30 marca około godz. 21.00 na międzywalu nieopodal dawnej strzelnicy Wojsk Ochrony Pogranicza. Paliła się sucha trawa i krzaki na powierzchni jednego hektara.

Pożar zagroził parkowi nad Odrą, czyli wielka łuna nad Ostrogiem [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do akcji skierowano dwa zastępy straży pożarnej. Akcja gaśnicza przebiegła bardzo sprawnie i po kilkunastu minutach pożar został ugaszony. Gdy sytuacja była już opanowana, na miejsce dojechał jeszcze zastęp OSP Raciborz Markowice, który pomógł w dogaszeniu pożarzyska.

- Prawodpodobną przyczyną pożaru było podpalenie - mówi Mateusz Wyrba, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Raciborzu.


W środę 30 marca strażacy z powiatu raciborskiego interweniowali jeszcze tylko raz - ochotnicy z Krzyżanowic zostali zadysponowani do otwarcia mieszkania przy ul. Poprzecznej. Zatrzasnęły się drzwi wejściowe do lokalu, w którym przebywało czteroletnie dziecko. Jednakże jeszcze przed przyjazdem strażaków na miejsce właściciel mieszkania zdołał dostać się do środka przez balkon.

Miejsce wydarzenia: