Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

Patrol

Zderzenie czterech samochodów na DK 45. Autobus zawisł nad skarpą

01.03.2016 20:46 | 0 komentarzy | żet
Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 08:21

[AKTUALIZACJA 2.03.16, godz. 08.21] Do kolizji doszło 1 marca około godz. 20.00 na DK 45 nieopodal zjazdu do Czerwięcic w gminie Rudnik.

Zderzenie czterech samochodów na DK 45. Autobus zawisł nad skarpą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jadący w kierunku Raciborza autobus PKS-u przed skrętem do Czerwięcic zaczął zsuwać się na prawe pobocze. Na szczęście kierowca zdołał zatrzymać pojazd przed stoczeniem się ze skarpy. To zdarzenie w pośredni sposób było przyczyną kolizji dwóch ciężarówek... Gdy kierujący manem zatrzymał się, aby nie dopuścić do zderzenia z autobusem, w tył prowadzonego przez niego pojazdu uderzył kierujący ciężarowym iveco. Chwilę później w tym samym miejscu prowadzone przez 20-latka BMW najechało na tył opla corsy.

Na szczęście żaden z uczestników kolizji nie odniósł obrażeń. Tym niemniej droga była nieprzejezdna przez około 2 godziny. Na miejscu pracowali policjanci oraz oraz osiem zastępów strażaków z Raciborza i gminy Rudnik. Wartość strat oszacowano na 13,4 tys. zł.

Sprawcy kolizji - kierujący iveco 36-latek oraz kierujący bmw 20-latek zostali ukarani mandatami karnymi.

Dodajmy, że na drodze panowały fatalne warunki. Obfite opady śniegu ograniczyły widoczność, a mokry opad marzł przy kontakcie z jezdnią, powodując jej oblodzenie. 

Miejsce wydarzenia: