Niedziela, 22 września 2019

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Patrol

Strzelanina w Raciborzu. Zabił zięcia, ranił córkę, popełnił samobójstwo

15.02.2016 11:19 | 3 komentarze | (q), żet

Półtora roku temu ten sam raciborzanin próbował odebrać sobie życie. 24 października 2014 roku podpalił dom córki, a następnie znajdujący się na sąsiedniej posesji własny dom, barykadując się w środku. Wówczas uratowali go strażacy.

Strzelanina w Raciborzu. Zabił zięcia, ranił córkę, popełnił samobójstwo
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 76-letni Ryszard K. zastrzelił z broni palnej 52-letniego zięcia Jarosława S. oraz ranił swą 53-letnią córkę Elżbietę S. W chwili przybycia na miejsce policjantów, kobieta była przytomna i przekazała funkcjonariuszom rysopis napastnika. Następnie została zabrana do szpitala.

Policjanci wysłali na miasto patrole w celu schwytania sprawcy. Wkrótce w domu obok policjanci znaleźli jego ciało. 76-latek popełnił samobójstwo strzelając z broni, którą chwilę wcześniej zabił zięcia i ranił córkę. Policja sprawdza, czy posiadał pozwolenie na broń.

Półtora roku temu ten sam mężczyzna podpalił oba domy, barykadując się w jednym z nich od wewnątrz. Wówczas uratowali go strażacy. Pisaliśmy o tym w artykule Tragedia na Skłodowskiej. Spalił swój dom i próbował się zabić.

Więcej o okolicznościach rodzinnej tragedii we wtorkowych "Nowinach Raciborskich".

Miejsce wydarzenia: