Sobota, 20 lipca 2019

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Patrol

Kolizja na Opawskiej w Raciborzu. Sprawca przejechał na czerwonym świetle

03.02.2016 12:32 | 0 komentarzy | żet

Mazda wjechała w bok volkswagena, który następnie zjechał na chodnik, uszkadzając znak drogowy. Do kolizji doszło pomimo działającej na skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej.

Kolizja na Opawskiej w Raciborzu. Sprawca przejechał na czerwonym świetle
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

[AKTUALIZACJA, 3.02.2016, godz. 14:35]

Według ustaleń policji, winnym spowodowania kolizji był kierujący volkswagenem 19-latek z Raciborza, który wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, doprowadzając do zderzenia z mazdą. Policjanci zatrzymali prawo jazdy sprawcy oraz skierowali wniosek do sądu o jego ukaranie.


Z relacji świadków zdarzenia wynika, że volkswagen (raciborskie numery rejestracyjne) jechał ulicą Wojska Polskiego w kierunku Drzymały. Gdy był na wysokości ul. Opawskiej w jego bok uderzyła wyjeżdżająca z Opawskiej mazda (katowickie numery rejestracyjne). Po zderzeniu obu pojazdów kierujący volkswagenem zjechał w kierunku słupków ochronnych, rozrywając łączący je łańcuch oraz uszkadzając znak drogowy.

Żaden z uczestników kolizji nie odniósł obrażeń. Policjanci z drogówki ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Na miejscu oprócz policjantów operowali również strażacy, którzy uprzątnęli z jezdni resztki rozbitych pojazdów.

Więcej informacji wkrótce.

Miejsce wydarzenia: