Sobota, 5 grudnia 2020

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Tragiczny weekend w Raciborzu: 3 pożary, 10 000 złotych strat i śmierć na Ostrogu

25.01.2016 09:52 | 0 komentarzy | żet

W sobotę i niedzielę strażacy wyjeżdżali do akcji pięć razy. Wśród drobnych zdarzeń doszło do jednego poważnego pożaru oraz śmiertelnego w skutkach zatrucia czadem.

Tragiczny weekend w Raciborzu: 3 pożary, 10 000 złotych strat i śmierć na Ostrogu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotę (23.01) strażacy wyjeżdżali do akcji dwa razy, gasząc pożary śmietników przy ulicach Winnej (godz. 17.35) i Londzina (godz. 21.46).

Pierwszą interwencję w niedzielę (24.01) odnotowano o godz. 1.03 w Łubowicach, gdzie w jednym z domów miało dojść do pożaru. Na miejsce skierowano dwa zastępy strażaków, jednak okazało się, że źródłem zadymienia była pozostawiona na kuchence gazowej potrawa.

O godz. 15.07 dwa zastępy zawodowców z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Raciborzu oraz zastęp ochotników ugasiły pożar pustostanu przy ul. Podmiejskiej. Spaleniu uległa drewniana konstrukcja dachu. Straty w zdarzeniu wyniosły 10 tys. zł, prawdopodobną przyczyną zaprószenia ognia było podpalenie.

Kilka minut później strażacy udali się na ul. Bosacką w Raciborzu - w jednym z mieszkań zasłabła kobieta. Strażacy stwierdzili obecność tlenku węgla w powietrzu. Reanimacja 51-letniej raciborzanki nie przyniosła rezultatów - kobieta zmarła (więcej informacji nt. zdarzenia: Tragedia w Raciborzu. Kobieta śmiertelnie zatruła się czadem).