środa, 17 lipca 2019

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Patrol

Dachowanie samochodu, plama oleju, pożary - wtorkowe interwencje strażaków

30.12.2015 09:23 | 0 komentarzy | żet

W ciągu kilku godzin strażacy wyjeżdżali do akcji czterokrotnie, zabezpieczając miejsce kolizji drogowej, gasząc pożary oraz neutralizując plamę oleju.

Dachowanie samochodu, plama oleju, pożary - wtorkowe interwencje strażaków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wtorek 29 grudnia rozpoczął się dla naszych strażaków od interwencji przy ul. Długiej w Raciborzu, gdzie palił się śmietnik. Skierowany na miejsce zastęp strażaków bez trudu poradził sobie z ogniem.

Następnie zawodowcy i ochotnicy zabezpieczyli miejsce kolizji drogowej, do której doszło w Kuźni Raciborskiej (droga na Solarnię). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący hyundai'em mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zderzył się z dzikiem, który wybiegł na drogę. Samochód zjechał na przeciwległy pas jezdni, a następnie wpadł do przydrożnego rowu. Mężczyzna nie odniósł obrażeń, straty w zdarzeniu wyniosły 4 tys. zł.

Z kolei o godz. 13:23 zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Raciborzu wyjechał na ulicę Łąkową w Raciborzu do usunięcia plamy oleju na jezdni. Działania strażaków trwały blisko 1,5 godziny. Olej wyciekł z uszkodzonej miski olejowej mercedesa. 40-letni rybniczanin, który kierował pojazdem, został zatrzymany przez policję. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, dlatego też sprawa zostanie skierowana do sądu.

Ostatnia interwencja strażaków dotyczyła pożaru zarośli przy przejeździe kolejowym na ul. Bogumińskiej w Raciborzu. Skierowany na miejsce zastęp JRG PSP w Raciborzu szybko poradził sobie z zagrożeniem (godz. 17:30).

Ponadto we wtorek 29 grudnia na ul. Warszawskiej w Raciborzu doszło do kolizji drogowej, w której kierujący renault 60-latek potrącił rowerzystkę. Więcej informacji na temat zdarzenia i zdjęcia: Potrącenie rowerzystki na Warszawskiej.