Poniedziałek, 27 maja 2019

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Patrol

Trzy miesiące aresztu dla sprawcy śmiertelnego wypadku w Kuźni

24.12.2015 11:19 | 1 komentarz | żet

Sąd Rejonowy w Raciborzu postanowił o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny podejrzanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Trzy miesiące aresztu dla sprawcy śmiertelnego wypadku w Kuźni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

23 grudnia sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu (na okres trzech miesięcy) 43-letniego mieszkańca powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Przypomnijmy, do wypadku doszło 21 grudnia około godz. 17:00 na DW 425 pomiędzy Kuźnią Raciborską a Solarnią. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że pijany 43-latek jądąc citroenem uderzył w rowerzystę. Poszkodowany w zdarzeniu 58-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zmarł z powodu obrażeń.

Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany w pobliskich Dziergowicach. Badanie na alkomacie wskazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

- Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym będąc pod wpływem alkoholu, oraz jazdy w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 12 lat więzienia - informuje podkom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet


Zobacz również: