Niedziela, 31 maja 2020

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

RSS

Patrol

Łukasz Krebs nowym komendantem policji. "Nie obiecuję, że będzie łatwo"

19.11.2015 11:32 | 0 komentarzy | żet

Szef śląskiego garnizonu zapewnił o wyjątkowych przymiotach charakteru i umiejętnościach nowego komendanta raciborskiej policji.

Łukasz Krebs nowym komendantem policji. "Nie obiecuję, że będzie łatwo"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Nie obiecuję, że będzie łatwo. Wiele rzeczy zmienimy, ale obiecuję, że zawsze będziecie uczciwie oceniani i będziecie mogli liczyć na moje wsparcie - tymi słowami zwrócił się do raciborskich policjantów ich nowy komendant - mł. insp. Łukasz Krebs. Uroczyste wprowadzenie nowego szefa raciborskiego policji nastąpiło w czwartek 19 listopada. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, prokuratury, służb oraz Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Jarosław Szymczyk.

- Generalnie jestem zwolennikiem ciągłości na stanowiskach i miałem bardzo mieszane uczucie zabierając mł. insp. Łukasza Krebsa z Żor (od pół roku pełnił on tam funkcję Komendanta Miejskiego Policji - red.), tym bardziej, że efekty jego pracy na tamtejszym stanowisku przerosły moje najśmielsze oczekiwania - powiedział podczas uroczystości nadinsp. Jaroslaw Szymczyk.

Zwrócił uwagę zebranych na umiejętności dowódcze mł. insp. Łukasza Krebsa, które służą budowaniu wokół służby dobrej atmosfery. - Potrafi doceniać ludzi, którzy ciężko pracują oraz dostrzegać tych, którym pracować się nie chce - powiedział. Przypomniał również życiorys zawodowy nowego szefa raciborskiej policji, który zaczynał od stanowiska dyżurnego, przechodząc przez piony prewencji i kryminalny, by w 2011 roku objąć stanowisko zastępcy komendanta policji w Wodzisławiu Śląskim. - Jestem przekonany, że jego osoba na dłużej zafunkcjonuje w raciborskim garnizonie, co odbędzie się z korzyścią dla niego samego, wszystkich pracowników i przede wszystkim dla mieszkańców powiatu raciborskiego - zakończył.

- Czuję ogromny ciężar powierzonego zadania, ale obiecuję, że nie zawiodę - zwrócił się do zebranych mł. insp. Łukasz Krebs.  Zapewnił starostę, że policja zawsze będzie stała u jego boku. Następnie zwrócił się do pracowników raciborskiego garnizonu, przekonując, że zawsze z szacunkiem będzie rozwiązywał ich problemy (oraz przydzielał zadania), ale też będzie wymagał szacunku w relacjach z obywateli, którym policja powinna służyć. Następnie odebrał gratulacje od przybyłych na uroczystość oficjeli i przywitał się ze swoimi nowymi podkomendnymi.

Mł. insp. Łukasz Krebs zastąpił na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu insp. Pawła Zająca, który został odwołany ze stanowiska 4 listopada. Jako przyczynę podano "potrzebę zmiany spowodowaną realizacją kompetencji w kształtowaniu działalności podległych komendantowi placówek".

Wojtek Żołneczko