Sobota, 26 września 2020

imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

RSS

Patrol

Chemicy z Łabęd interweniowali przy rozszczelnionej cysternie w Nędzy

02.09.2015 09:25 | 0 komentarzy | żet

Akcja na torowisku trwała cztery godziny. Zaangażowano w nią chemików z Gliwic, strażaków z Raciborza oraz ochotników z Nędzy. Tego samego dnia strażacy pracowali również przy usunięciu awarii w oczyszczalni ścieków.

Chemicy z Łabęd interweniowali przy rozszczelnionej cysternie w Nędzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niebezpieczna cysterna w Nędzy

1 września o godz. 8:05 strażacy z Raciborza otrzymali informację o rozszczelnieniu cysterny kolejowej znajdującej się nieopodal ulicy Pocztowej w Nędzy. Na miejsce skierowano zastęp zawodowców z Raciborza, samochód operacyjny oraz ochotników z Nędzy. Strażacy potwierdzili informacje o rozszczelnieniu - z włazu klapowego na szczycie cysterny wydobywały się opary niebezpiecznej substancji. Strażacy zabezpieczyli teren i wezwali na miejsce zastępy ratownictwa chemicznego z Gliwic-Łabęd, którym udało się doszczelnić cysternę.

Tym niemniej stan cysterny był na tyle zły, że pod specjalnym nadzorem zezwolono jedynie na jej przetransportowanie do najbliższej stacji kolejowej przystosowanej do przeładunku tego typu substancji.

Awaria w oczyszczalni ścieków

Tego samego dnia o godz. 15:15 strażacy zostali wezwani na ul. Wodną w Raciborzu, gdzie w oczyszczalni ścieków doszło do awarii klapy. Dwóm zastępom strażaków oraz pracownikom oczyszczalni udało się zażegnać zagrożenie dla środowiska - awaria została usunięta.

Pozostałe interwencje

Ponadto we wtorek pierwszego września strażacy zabezpieczali kompleks leśny w Rudach, usunęli dwie plamy substancji ropopochodnych z jezdni ulicy Podwale i Pocztowej w Raciborzu, a także uprzątnęli szczątki rozbitych pojazdów po kolizji, do której doszło na ul. Reymonta w Raciborzu (naprzeciwko bramy wjazdowej do komendy straży).

W Rudach i Pietrowicach zastępy ochotników usunęły kokony szerszeni.