Poniedziałek, 23 września 2019

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Patrol

17.08.2015 11:17 | 0 komentarzy | żet

Strażacy wyjeżdżali do akcji kilkanaście razy - gasili pożar samochodu, usuwali kokony szerszeni i gniazda os, ścinali nadłamane konary, udrażniali przepust wodnych w Rudach.

Nie tylko pożary lasu - raport z weekendowych działań naszych strażaków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W trakcie minionego weekendu w Nędzy doszło do dwóch pożarów lasu. W sobotę (15.08) trzy zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Raciborzu oraz siedem zastępów ochotników walczyło z ogniem przy ul. Leśnej w Nędzy, gdzie palił się młodnik bukowy. Ogień strawił 0,5 ha młodego lasu, powodując 8 tys. zł strat (wartość uratowanego mienia szacuje się na 100 tys. zł).

Do drugiego pożaru doszło przy ul. Jana Pawła II w Nędzy w niedzielę (16.08). W akcji gaśniczej wzięło udział siedemnaście zastępów strażaków (cztery zastępy JRG Racibórz, trzynaście zastępów OSP), a także samoloty patrolowo-gaśnicze z Rybnika oraz śmigłowce z Gliwic (więcej na temat pożaru: Pożar lasu w Nędzy. To było podpalenie). W obu przypadkach przyczyną zaprószenia ognia było podpalenie.

W piątek na ul. Drzymały w Raciborzu strażacy gasili pożar samochodu (więcej informacji oraz zdjęcia z akcji: Racibórz: pożar samochodu na Drzymały [ZDJĘCIA]). W sobotę w Raciborzu przy ul. Topolowej paliło się ściernisko - z ogniem uporali się strażacy z JRG PSP Racibórz oraz trzy zastępy ochotników. Ochotnicy gasili również pożar drzewa w Łubowicach w niedzielę 16 sierpnia.

Ponadto strażacy usuwali nadłamane konary w Raciborzu (ul. Staszica), Rudach i Chałupkach. Z kolei w Jankowicach strażacy usunęli maszt antenowy, w którym zerwały się linki mocujące.

Podczas minionego weekendu ochotnicy usuwali również kokony szerszeni i gniazda os w Ciechowicach, Roszkowie, Raciborzu, Owsiszczach, Kornowacu  i Pawłowie.

Ponadto strażacy neutralizowali również plamę oleju na DK 45 w Ponięcicach oraz udrażniali przepust wodny w Rudach.