środa, 19 lutego 2020

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

Patrol

Z OSTATNIEJ CHWILI:
13.08.2015 09:23 | 0 komentarzy | żet

Strażacy usuwali powalone silnymi podmuchami wiatru drzewa, wyjeżdżali do fałszywych alarmów oraz neutralizowali gniazda os i szerszeni.

Kolejny pracowity dzień raciborskich strażaków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

12 sierpnia raciborscy strażacy zaczęli od zabezpieczenia kompleksu leśnego w Rudach (jeden zastęp). O godz. 13:22 pojechali na ul. Starowiejską w Raciborzu, przy której miała palić się trawa na nieużytkach. Na miejscu okazało się, że alarm był fałszywy (choć w dobrej wierze). Podobnie było przy ul. Piaskowej w Raciborzu (dym wydobywał się z pracującego warsztatu).

Po południu strażacy zabezpieczali miejsce kolizji drogowej w Bieńkowicach. Więcej informacji oraz zdjęcia ze zdarzenia: Bieńkowice: Opel wjechał w seata [ZDJĘCIA].

Silne podmuchy wiatru przyporzyły pracy przy usuwaniu powalonych lub nadłamanych drzew w Raciborzu (ul. Eichendorffa) oraz Kuźni Raciborskiej (ul. Nowy Świat). Z kolei w Krowiarkach strażacy z OSP usuwali naniesione na jezdnię w czasie ulewy błoto.

Ponadto strażacy usuwali gniazda os i kokony szerszeni w Brzeźnicy, Budziskach, Górkach Śląskich, Tworkowej i Raciborzu.

O godz. 22:49 oraz 00:15 pognali jeszcze na ul. Eichendorffa w Raciborzu, gdzie uruchomił się alarm z instalacji wykrywania pożarowego, jednakże sygnały te okazały się fałszywe (najprawdopodobniej z powodu upałów doszło do awarii czujki).