Niedziela, 15 grudnia 2019

imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

RSS

Patrol

Kolizja na trasie Racibórz-Babice. Trzy osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

23.07.2015 21:15 | 0 komentarzy | żet

[AKTUALIZACJA 24.07.15, godz. 11:45] Na niebezpiecznym, owianym złą sławą odcinku DW 919 po raz kolejny doszło do groźnego zdarzenia drogowego. W czwartkowy wieczór zderzyły się tam ford z oplem. Do czasu zabezpieczenia śladów i uprzątnięcia jezdni droga była zablokowana.

Kolizja na trasie Racibórz-Babice. Trzy osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do wypadku doszło 23 lipca około godz. 19:45 na DW 919 pomiędzy Raciborzem-Markowicami a Babicami. Kierujący fordem mężczyzna wydostał się z samochodu o własnych siłach. Z relacji świadków wynika, że prowadzony przez niego pojazd w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się z nadjeżdżającym oplem insignia.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaczniej z Raciborza, ochotników z Markowic oraz dwie karetki. Ratownicy zabrali do szpitala wszystkich uczestników zdarzenia - kierującego fordem, jego pasażerkę oraz kierującą oplem. Ich obrażenia nie były poważne - dlatego też zdarzenie to zostało zakwalifikowane przez policję jako kolizja.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że winnym spowodowania kolizji był kierujący fordem 20-latek. Zatrzymano mu prawo jazdy oraz sporządzono do sądu wniosek o jego ukaranie (jak poinformował nas podkom. Mirosław Szymański, do kolizji doszło w czasie wymijania).

Miejsce wydarzenia: