środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Patrol

Nawałnica w powiecie raciborskim: 11000 domów bez prądu [ZDJĘCIA]

08.07.2015 10:19 | 0 komentarzy | żet, OQL

[AKTUALIZACJA 9.07.15, godz. 8.37] Strażacy zawodowi i ochotnicy, służby komunalne, służby techniczne dostawców prądu - wszyscy pracują nad usunięciem skutków nawałnicy, która rano przeszła nad powiatem raciborskim.

Nawałnica w powiecie raciborskim: 11000 domów bez prądu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

[AKTUALIZACJA 9.07.15, godz. 8.37]

Opierając się na informacjach przekazanych przez Tauron, awarie sieci energetycznej w powiecie raciborskim zostały wyeliminowane.

[AKTUALIZACJA 8.07.15, godz. 11.03]

Pierwsze zgłoszenie o powalonym przez wichurę drzewie straż pożarna otrzymała o godz. 4.49. Wówczas na ul. Opawską wyjechał zastęp JRG PSP Racibórz. Od tego momentu wciąż napływają kolejne zgłoszenia.

- Na szczęście nie otrzymaliśimy informacji o tragicznych skutkach wichury. Wiatr nie spowodował również większych strat materialnych - brak informacji o zerwanych dachach czy drzewach powalonych na samochody - poinformował nas kpt. Mateusz Wyrba z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Raciborzu.

[8.07.15, godz. 10.19]

Skutki nocnej nawałnicy najbardziej odczuli mieszkańcy gminy Krzyżanowice. - Tam bez prądu było 2400 odbiorców. Awarie są na bieżąco naprawiane - poinformowano nas w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Raciborzu. W całym powiecie bez prądu pozostaje 11000 gospodarstw.

Do tej pory strażacy zawodowi i ochotnicy z całego powiatu raciborskiego wyjeżdżali do usuwania powalonych drzew trzydzieści pięć razy. Tak było m.in. w Raciborzu Sudole, gdzie piorun rozstrzaskał dwa drzewa oraz na ul. Ogrodowej w Raciborzu, gdzie wiatr powalił na drogę potężne drzewo. Na raciborskim rynku wichura spustoszyła ogródki piwne.

Główne drogi są już przejezdne, na drogach o mniejszym natężeniu ruchu wciąż mogą występować utrudnienia.


Zobacz również: