środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Patrol

Kilkudziesięciu strażaków walczyło z pożarem obory w Borucinie [ZDJĘCIA]

08.05.2015 18:20 | 0 komentarzy | żet

[AKTUALIZACJA 11.05.15, godz. 9.10] Z ogarniętej pożarem obordy wyprowadzono trzydzieści dorosłych sztuk bydła oraz pięć cieląt. Strażacy wzięli ogień w kleszcze, rozwijając linie gaśnicze od strony drogi oraz zaplecza.

Kilkudziesięciu strażaków walczyło z pożarem obory w Borucinie [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali 8 maja około godz. 16.45. W oborze przy ul. Kopernika paliła się składowana na poddaszu słoma oraz część drewnianej konstrukcji dachowej.

Na miejsce skierowano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Raciborzu (3 zastępy) oraz ochotników z powiatu raciborskiego (13 zastępów), m. in. z Borucina, Bojanowa, Bolesławia, Krzanowic, Pietraszyna, Sudoła i Wojnowic. Z ogarniętej pożarem obory udało się wyprowadzić  trzydzieści pięć zwierząt. Strażacy rozwinęli linie gaśnicze zarówno od strony ulicy Kopernika, jak i od zaplecza gospodarstwa.

Akcja gaśnicza trwała 4 godziny i 40 minut. Pożar spowodował 40 tys. zł strat, wartość uratowanego mienia oszacowano na 300 tys. zł. Przyczyną pożaru była nieostrożność osób dorosłych przy prowadzeniu prac pożarowo niebezpiecznych.

Miejsce wydarzenia: