Niedziela, 19 stycznia 2020

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Patrol

Niedopałek papierosa przyczyną pożaru w Kuźni. Sprawca zatrzymany

24.03.2015 12:16 | 0 komentarzy | żet

21 marca policjanci z komisariatu w Kuźni Raciborskiej zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego, który kilka godzin wcześniej przyczynił się do powstania pożaru łąki i lasu na terenie Kuźni Raciborskiej.

Niedopałek papierosa przyczyną pożaru w Kuźni. Sprawca zatrzymany
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, pożar z 21 marca strawił 4,5 ha łąki i lasu. W akcji gaśniczej brało udział 14 zastępów straży pożarnej (zawodowców i ochotników) oraz dwa samoloty gaśnicze typu dromader. Straty po pożarze wstępnie oszacowano na około 9,8 tys. zł (czytaj więcej na ten temat w artykule: Pożar lasu w Kuźni gasiło czternaście zastępów strażaków i dwa samoloty).

- Podpalacza szybko wytypowali i zatrzymali miejscowi policjanci. Okazał się  nim być 27-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie w trakcie przesłuchania go przez śledczych przyznał się do nieumyślnego i nieostrożnego obchodzenia się z ogniem co doprowadziło do dużego pożaru lasu i sporych strat - informuje podkom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Zatrzymany mężczyzna około godz. 15.00 przebywał w rejonie gruntów rolnych i lasu na terenie Kuźni Raciborskiej. Wyrzucone przez niego niedopałki papierosów stały się zarzewiem pożaru. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet