Sobota, 20 kwietnia 2019

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Patrol

Zatrzymany po pościgu: piję od dwóch tygodni

02.12.2014 09:42 | 2 komentarze | acz

Wodzisławscy policjanci zatrzymali złodzieja samochodu. Mężczyzna, nie chcąc poddać się kontroli, uciekał przed mundurowymi skradzionym renault. Jego rajd zakończył się po tym jak, stracił panowanie nad autem i utknął na torowisku.

Zatrzymany po pościgu: piję od dwóch tygodni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

29 listopada tuż po 19.00 dyżurny wodzisławskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kradzieży pojazdu z posesji w Radlinie na ul. Wrzosowej. Drogą radiową dyżurny powiadomił o zdarzeniu wszystkich mundurowych na służbie. Już kilkanaście minut od zgłoszenia patrol złożony z policjanta komisariatu i strażnika miejskiego z Radlina napotkał skradzione renault clio. Jego kierujący nie reagował na wydawane przez nich polecenia do zatrzymania pojazdu. Pościg za złodziejem zakończył się dopiero w Wodzisławiu Śląskim na ul. Letniej, gdzie stracił on panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i utknął na torach kolejowych.

Złodziej podjął jeszcze próbę pieszej ucieczki, lecz po kilkuset metrach został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego, którzy wcześniej przyłączyli się do pościgu. Zatrzymany 21-letni mieszkaniec Radlina był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Na domiar złego mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Jedynym wytłumaczeniem, jakie usłyszeli od niego mundurowi było stwierdzenie, że „nie pamięta zbyt wiele, gdyż od około dwóch tygodni dużo pije”.

21-latek usłyszy dodatkowo dwa inne zarzuty kradzieży pojazdu, których dopuścił się w ostatnim czasie w Radlinie. O losie mężczyzny zadecyduje teraz prokurator i sąd. Kara, jaka mu grozi może być surowsza, gdyż mężczyzna popełnił te przestępstwa w warunkach recydywy. Odpowie on również za szereg wykroczeń drogowych, których dopuścił się podczas ucieczki.