Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pożar w wytwórni asfaltu w Mszanie

Blisko cztery godziny trwała akcja gaszenia wytwórni mas bitumicznych w Mszanie. Dzięki szybkiej akcji strażaków udało się opanować pożar i ocalić zakład.

Pożar w wytwórni asfaltu w Mszanie

Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali o godzinie 17.40. Na ulicę górniczą w Mszanie zadysponowano siedem zastępów straży pożarnej. - Podczas procesu technologicznego zapaliły się worki filtracyjne, wchodzące w skład systemu oczyszczania - mówi młodszy brygadier Jacek Filas, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Wodzisławiu Śląskim. Kiedy strażacy dotarli na miejsce z instalacji wychodziły płomienie, stopieniu uległy również aluminiowe klapy urządzeń. Dzięki szybkiej akcji udało się opanować pożar ograniczając straty do 5 tysięcy złotych. Wartość uratowanego przez strażaków mienia to 1,5 miliona złotych.
(acz)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].