środa, 17 lipca 2019

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Patrol

Pijani nieletni i narkotyki na Festiwalu Reggae

28.07.2014 11:50 | 0 komentarzy | ż

52 policjantów czuwało nad bezpieczeństwem uczestników festiwalu Najcieplejsze Miejsce na Ziemi. - Nie wszyscy uczestnicy imprezy bawili się zgodnie z prawem - informuje wodzisławska policja.

Pijani nieletni i narkotyki na Festiwalu Reggae
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W miniony weekend Wodzisław Śląski zmienił się w Najcieplejsze Miejsce na Ziemi. Podczas gdy fani tego rodzaju muzyki wsłuchiwali się w utwory swoich ulubionych wykonawców, policjanci z Wodzisławia czuwali nad ich bezpieczeństwem. Niestety, nie wszyscy uczestnicy koncertu bawili się zgodnie z prawem.

Trwające od piątku do soboty koncerty przyciągneły tłumy. Podczas trwania festiwalu policjanci ujawnili cztery osoby, które posiadały przy sobie narkotyki. W piątek u 23-latka mundurowi ujawnili ponad pół grama marihuany. W sobotę patrol krymianlnych zatrzymał 34-latka, który posiadał przy sobie pół grama suszu roślinnego. 21-letni uczestnik zabawy posiadał niecałe dwa gramy konopi zaś 21-latka miała przy sobie niewiele ponad pół grama marihuany. - Pamiętać należy że posiadanie każdej ilości środka odurzającego jest zabronione przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie narkotyków grozi kara nawet trzyletniego pobytu w więzieniu - przestrzega wodzisławska policja.

W sobotnich działaniach pod kryptonimem "Bezpieczne wakacje" wzięło udział 52 policjantów, którzy skontroliwali w sumie 10 miejsc grupowania się młodzieży. Podczas trwania akcji mundurowi ujawnili 11 nieletnich będących pod wpływem alkoholu. Zostali oni przekazani pod opiekę rodzicom. O ich losie zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

źródło: KPP Wodzisław Śląski