środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Patrol

30-latek ukradł pracodawcy samochód, bo nie dostał wypłaty

14.07.2014 11:55 | 10 komentarzy | ż

Policjanci z komisariatu w Gorzycach zatrzymali 30-latka, który ukradł szefowi samochód po tym jak ten nie zapłacił mu za wykonaną pracę. Mężczyzna nie zdążył nacieszyć się "nabytkiem" - jeszcze tego samego dnia musiał oddać auto właścicielowi... - Amatorowi cudzych pojazdów grozi do pięciu lat więzienia - informuje wodzisławska komenda policji.

30-latek ukradł pracodawcy samochód, bo nie dostał wypłaty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotę tuż po godz. 9.00 mundurowi pojechali do Turzy Śląskiej na ulicę Kościuszki, gdzie miał na nich oczekiwać mężczyzna, któremu skradziono samochód marki volkswagen. Na miejscu w rozmowie z poszkodowanym policjanci ustalili, że po skończonej pracy rozwożąc swoich pracowników do domów zatrzymali się u jednego z nich na kawie. Zaparkowali pod domem.

Spoglądając przez okno zauważyli jak do auta wsiada znany im kolega z pracy. Gdy wybiegli zobaczyć co robi, mężczyzna odjechał.  Policjanci z gorzyckiego komisariatu pojechali do domu 30-latka, który miał ukraść samochód. Na miejscu nie było ani złodzieja, ani samochodu.

Po południu ponownie przyjechali do domu 30-latka, które tym razem zastali na miejscu. Mężczyzna dał im kluczyki do samochodu schowanego w garażu. Nienaruszony pojazd trafił z powrotem do szefa a złodziej do policyjnego aresztu.

Mężczyzna przyznał się do kradzieży pojazdu. Wyjaśnił, że w ten sposób chciał zemścić się na pracodawcy, który nie wypłacił mu zaległego wynagrodzenia.