Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Patrol

Nastolatek wjechał golfem pod pociąg w Bełku. Zginęła jego matka

30.05.2014 18:53 | 25 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 30.05.2014 19:54

Kilka minut przed godziną 16.00 na przejeździe kolejowym w Bełku doszło do tragedii. Nastoletni kierowca volkswagena golfa wjechał pod pociąg relacji Racibórz - Katowice.

Nastolatek wjechał golfem pod pociąg w Bełku. Zginęła jego matka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Wypadek miał miejsce o godzinie 15.55. 19-letni kierowca golfa jechał od Bełku w stronę Dębieńska ulicą Bełkowską. Kiedy dojeżdżał do niestrzeżonego oznakowanego przejazdu najprawdopodobniej nie zauważył nadjeżdżającego pociągu.

Maszynista widząc samochód zbliżający się z nadmierną prędkością do przejazdu dawał sygnały dźwiękowe. Golf nie zdążył wyhamować przed przejazdem. Pociąg uderzył w przednią część pojazdu przeciągając go kilkadziesiąt metrów.

Miejsce wypadku

W samochodzie poza 19-latkiem jako pasażerka jechała 40-letnia matka kierowcy. Kobieta zginęła na miejscu. Nastoletni kierowca został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Sosnowcu. Pasażerowie podróżujący pociągiem musieli przesiąść się do zorganizowanej przez Koleje Śląskie komunikacji zastępczej. Osoby jadące w pociagu nie odniosły żadnych obrazeń. Prokurator zdecydował o sekcji  zwłok 40-letniej mieszkanki Bełku. Wypadkiem zajmuje sie również specjalna komisja powołana przez PKP.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, 19-letni kierowca golfa miał zdać egzamin na prawo jazdy dwa tygodnie temu.


(acz), Fot. Adrian Czarnota