Opinie
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Siedzi starosta na wieży i nie wierzy… - czyli dalszy ciąg Złośliwego Przeglądu Miesiąca

Starosta Adam Hajduk uparł się, żeby wybudować wieżę widokową, z której będzie można śledzić postępy na budowie Zbiornika Racibórz. W kasie Starostwa pustki, więc próbował namówić na ten wydatek inwestorów. Augustyn Bombała – szef projektu w RZGW, nie zostawił na pomyśle suchej nitki.

Siedzi starosta na wieży i nie wierzy… - czyli dalszy ciąg Złośliwego Przeglądu Miesiąca

– Mamy postawić wieżę, zaprosić tam ludzi, a wokół jeździć będą ogromne ciężarówki? Ich kierowcy mają uważać na tłumy pieszych? Szanowny Panie, proszę wykazać nieco zrozumienia dla pana Starosty ze względu na jego niezaleczone traumy z ostatnich miesięcy. Otóż starosta ma gabinet na pierwszym piętrze. Nisko jak cholera. Nie dziwota, że nie dał rady dojrzeć z niego nieprawidłowości w PKS i w Szpitalu, za co teraz się go czepiają. Dmucha przeto na zimne i chce mieć punkt obserwacyjny na wysokim poziomie. A jak się przekona, że piasku z budowy nikt nie kradnie, bezeceństw po krzakach nikt nie uprawia, to na pewno odstąpi swoją ambonę bocianom, albo myśliwym i deski się nie zmarnują.

Bożydar Nosacz

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com


Opinie oraz treści zawarte w rubryce Publicystyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres portal@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.

Ludzie

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].