Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

W pociągu za bilety zapłacisz kartą

09.09.2020 09:49 | 0 komentarzy | acz

Drużyny konduktorskie spółki Koleje Śląskie zostały wyposażone w terminale płatnicze. W związku z tym, zacznie działać zapowiadana od pewnego czasu możliwość płacenia za bilety kartą.

W pociągu za bilety zapłacisz kartą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od teraz za bilety w pociągach Kolei Śląskich będzie można płacić wirtualnie! Drużyny konduktorskie śląskiego przewoźnika zostały wyposażone w blisko 300 terminali płatniczych.

Co najważniejsze płacić będzie można nie tylko kartą. Będzie również możliwość opłacenia kwoty biletu za pomocą transakcji BLIK. Wystarczy tylko podać specjalnie wygenerowany 6-cio cyfrowy kod konduktorowi, a później potwierdzić transakcję w aplikacji mobilnej swojego banku.

W terminale będą wyposażone wszystkie drużyny konduktorskie na wszystkich liniach Kolei Śląskich. Urządzenie z powodzeniem przeszło fazę testów. Nie powinny również występować problemy z zasięgiem. Terminale są wyposażone w specjalny system, który łączy się z internetem za pomocą dwóch kart SIM.

Co najważniejsze, za pomocą terminala będzie można uiścić każdą opłatę za bilet. Nie będzie tak zwanej kwoty minimalnej, od której dopiero można płacić kartą. Każda kwota będzie akceptowana.