Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Perony bez wiaty. Radny z Nędzy pyta, PKP odpowiada

31.07.2019 18:30 | 0 komentarzy | mad

PKP Polskie Linie Kolejowe mają w planach zamontowanie na przystankach kolejowych Nędza Wieś i Górki Śląskie wiat chroniących przed deszczem, czyli podobnego schronienia do tego znajdującego się w Szymocicach.

Perony bez wiaty. Radny z Nędzy pyta, PKP odpowiada
Kolejno od lewej przystanki kolejowe w Górkach Śląskich, Nędzy oraz Szymocicach. Na pierwszych dwóch nie zamontowano wiat takich jak ta w Szymocicach.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radny Henryk Postawka na ostatniej sesji rady gminy zwrócił uwagę na problem braku wiat chroniących przed deszczem na nowo przebudowanym przystanku kolejowym w Górkach Śląskich*. Poprosił wójt Annę Iskałę, aby zwróciła się do PKP z prośbą o zamontowanie tam zadaszeń. – Już monitowałam – odpowiedziała wójt Iskała, dodając, że było to dla niej nie do przyjęcia, że nie ma tam żadnego zadaszenia.

Wiat brakuje jednak nie tylko w Górkach Śląskich, ale też przy przebudowanym przystanku kolejowym Nędza Wieś. Zwróciliśmy się więc z zapytaniem do PKP czy w planach jest zamontowanie tam stosownych osłon. – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują budowę wiat na przystankach Górki Śląskie i Nędza Wieś w III kwartale przyszłego roku – odpowiedziała na nasze zapytanie Katarzyna Głowacka z biura prasowego PKP PLK S.A.

(mad)


* Przebudowa, o której mówił radny Henryk Postawka to inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowych S.A. od Chybia przez Żory, Rybnik do Nędzy/Turza o wartości 370 mln złotych. Od 28 maja podróżni korzystają z nowych peronów na linii Chybie – Nędza od Suminy do Nędzy Wieś. W ramach zadania perony zostały podwyższone, aby podróżni mogli łatwiej wsiadać i wysiadać z pociągu. Obiekty dostosowano także do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Powierzchnia peronów jest antypoślizgowa i wyposażona w ścieżki naprowadzające ze specjalną wypukłą fakturą. Na peronach zamontowano nowe oświetlenie, nagłośnienie, tablice informacyjne.

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Henryk Postawka

Henryk Postawka

Radny gminy Nędza.