Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Rybnik będzie miał nowe połączenie kolejowe

24.10.2018 11:40 | 1 komentarz | acz

Już od 9 grudnia Rybnik zyska nowe połączenie kolejowe z beskidzkimi kurortami. Bezpośrednie weekendowe połączenie do Wisły Głębce umożliwi turystom i narciarzom dogodny dojazd góry - do Wisły czy Ustronia.

Rybnik będzie miał nowe połączenie kolejowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kończąca się rewitalizacja linii kolejowej, pomyślana przede wszystkim dla usprawnienia przewozów towarów, umożliwi stworzenie weekendowego połączenia z Beskidem Śląskim. W soboty i niedziele rano pociąg "Kubalonka" będzie odjeżdżał z Rybnika w góry, a wieczorem umożliwi dogodny powrót.

- Stan torów przez wiele lat nie pozwalał na zaproponowanie sensownej alternatywy względem samochodu – mówi prezydent Rybnika, Piotr Kuczera – a Wisła czy Ustroń to popularne kierunki nawet jednodniowych wyjazdów. Kolej się tu znakomicie sprawdzi, pozwoli ominąć korki i dojechać niemalże wprost pod wyciągi, jak choćby pod Czantorią.

Miasto konsekwentnie zabiega o poprawę dostępności transportowej, nie tylko w zakresie codziennych przewozów do pracy czy na uczelnie, ale także w zakresie przejazdów rekreacyjnych. Wracająca na mapę połączeń trasa do Wisły wpisuje się w ten trend.

- To cieszy, że Koleje Śląskie dostrzegają potencjał miasta i subregionu – kontynuuje prezydent – Warto też podkreślić, że w celu uzyskania lepszego czasu jazdy pociąg będzie się zatrzymywał po drodze tylko na najważniejszych stacjach: w Żorach, w Strumieniu, w Chybiu i w Skoczowie, a później już bezpośrednio w górach.