Czwartek, 23 maja 2019

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Stacja w Chałupkach poczeka na remont

11.08.2018 14:00 | 2 komentarze | żet

Na prośbę czytelnika zasięgnęliśmy w PKP języka w sprawie remontu stacji kolejowej w Chałupkach. Niestety, perspektywy nie są zbyt obiecujące...

Stacja w Chałupkach poczeka na remont
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trwa modernizacja linii kolejowej Kędzierzyn-Koźle – Chałupki. Oprócz modernizacji torowisk, prowadzone są również remonty stacji oraz przystanków kolejowych. Inwestycje tego typu są lub będą prowadzone m.in. w Bierawie, Dziergowicach, Kuźni Raciborskiej, Nędzy oraz Tworkowie.

– Kiedy będą przebudowywać perony na stacji w Chałupkach? – zapytał nas Czytelnik. Zwróciliśmy się w tej sprawie do Magdaleny Janus z zespołu prasowego PKP PLK. Niestety, odpowiedź którą otrzymaliśmy nie zadowoli podróżnych korzystających ze stacji w Chałupkach.

– W obecnej perspektywie finansowej (2014 – 2020) PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. nie planują prac na stacji w Chałupkach – odpowiada M. Janus. Rzeczniczka PKP PLK informuje jednocześnie, że trwają prace planistyczne związane z kolejną perspektywą finansową na lata 2021 – 2027*. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zaproponował PKP PLK, aby w ramach przyszłego rozdania środków unijnych przeprowadzić prace modernizacyjne na odcinku Wodzisław Śląski – Chałupki. Wspomniane wcześniej prace planistyczne wciąż trwają, dlatego interesujący naszego Czytelnika remont ma obecnie status „potencjalnego projektu inwestycyjnego”. Czas pokaże, czy dojdzie on do skutku. Dla powodzenia przedsięwzięcia wskazany byłby lobbing samorządowców i posłów z naszego w regionu.

(żet)

fot. Mariuszjbie/pl.wikipedia.org, CC BY-SA 3.0


* Mowa o budżecie unijnym, realizowanym w ramach tzw. perspektyw finansowych. To właśnie dzięki wsparciu z UE realizowana jest większość inwestycji kolejowych w Polsce.