Czwartek, 23 maja 2019

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Koleje Śląskie obniżają ceny, żeby przyciągnąć pasażerów

13.07.2016 19:00 | 10 komentarzy | tora

Frekwencja na linii kolejowej Katowice - Rybnik - Wodzisław - Chałupki jest niezła, ale mogłaby być lepsza.

Koleje Śląskie obniżają ceny, żeby przyciągnąć pasażerów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od 1 lipca obowiązuje nowy cennik biletów Kolei Śląskich. Z punktu widzenia pasażerów powiatu wodzisławskiego zmiany są korzystne, bo bilety potaniały. Z Wodzisławia Śl. do Rybnika czy z Rydułtów do Raciborza i Rybnika za bilet normalny płacimy 4 zł. Z Wodzisławia do Chałupek pojedziemy za 3 zł. Bilety miesięczne kosztują odpowiednio 110 zł i 70 zł. Koleje Śląskie zdecydowały się obniżyć ceny biletów na tych odcinkach, gdzie frekwencja była niska. Ma to zachęcić pasażerów do częstszego korzystania z oferty Kolei Śląskich. Byliśmy ciekawi ilu pasażerów podróżuje pociągami KŚ w powiecie wodzisławskim. Spółka nie ujawnia jednak dokładnych danych o frekwencji. Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich tłumaczy, że są to dane wrażliwe, których ujawnienie mogłoby pomóc konkurencyjnym przewoźnikom autobusowym w dopasowaniu własnej oferty i podebraniu pasażerów, na co Koleje Śląskie gospodarujące mieniem publicznym nie mogą sobie pozwolić. Podaje jednak dla przykładu, że linia S71 Katowice – Rybnik – Wodzisław Śl. – Chałupki pod względem popularności plasuje się w połowie stawki wszystkich linii Kolei Śląskich. – Frekwencja nie jest więc najgorsza, ale mogłaby być lepsza – kwituje rzecznik.

To pierwsza od trzech lat korekta cen biletów śląskiego przewoźnika kolejowego i pierwsza, w której są też obniżki. Dotąd zmiany cennika oznaczały wyłącznie obniżki.

Koleje Śląskie zrezygnowały ponadto z opłaty za przewóz wózka dziecięcego. Natomiast podniosły kary finansowe dla osób podróżujących bez ważnego biletu.

(tora)

fot. Koleje Śląskie