Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Jaki ma być dworzec PKP? Radna Tomaszewska chce jawnych konsultacji

03.03.2016 11:07 | 0 komentarzy | ma.w

Zuzanna Tomaszewska z rady miasta poprosiła prezydenta Raciborza o przeprowadzenie "jawnych i otwartych konsultacji nt. zagospodarowania dworca PKP". Podparła się dążeniami stowarzyszenia Koleje na Śląsk.

Jaki ma być dworzec PKP? Radna Tomaszewska chce jawnych konsultacji
Wizualizacja ze strony silesia.info.transport
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Według radnej taki "głos doradczy i ekspercki" w sprawie przyszłości dworca kolejowego jest konieczny. Jak może wyglądać "dworzec bez komplesów" obejrzeć można na witrynie silesia.info.transport gdzie radna znalazła projekty wizjonerów - pasjonatów. Tomaszewska oczekuje konsultacji z udziałem PKP, samorządowców i ekspertów. - W obydwie strony - zaznaczyła na ostatniej sesji rady miasta.

Prezydent Raciborza Mirosław Lenk przypomina, że to PKP Nieruchomości są właścicielem dworca. Zadeklarował, że zaproponuje kolejarzom konsultacje. - Inwestycja jest jeszcze przed dokumentacją więc to wciąż dobry czas by porozmawiać. Pamiętajmy jednak, że właściciel jest już na pewnym etapie wdrażania swojego projektu - zaznaczył.

Lenk widział propozycje stowarzyszenia, wie też jaką przyszłość nakreślili obiektowi studenci PWSZ. - To byłyby kosztowne rozwiązania. Nie można liczyć, że kolej będzie generować wielkie koszty, wyższe od tych jakie jest gotowe wydać - ocenia prezydent.

Według M. Lenka PKP ma swoje plany, a dla miasta najważniejsze aby dworzec został zmodernizowany. - Mamy krótką przerwę w kontaktach z PKP, wiadomo czym jest ona spowodowana (wymiana kierownictwa - red.). Chcemy podpisać porozumienie i określić konkretną partycypację w użytkowaniu pomieszczeń wyremontowanego dworca. Tak damy impuls PKP do wydania pieniędzy na remont - podkreśla włodarz.

Pierwotnie zakładano, że remont dworca PKP może kosztować 14 mln zł. Zakres modernizacji jest teraz mniejszy, ale - jak twierdzi Lenk - to też będą grube pieniądze.Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Zuzanna Tomaszewska

Zuzanna Tomaszewska

Radna Miasta Racibórz, szefowa komisji oświaty