Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

AKTUALIZACJA Intercity - We wtorek Koleje Śląskie zaczynają testy linii Rybnik - Chałupki

11.01.2016 10:34 | 5 komentarzy | tora

Na 12 stycznia zaplanowany jest pierwszy przejazd techniczny wyremontowaną linią Rybnik - Chałupki przez pociąg Kolei Śląskich.

AKTUALIZACJA Intercity - We wtorek Koleje Śląskie zaczynają testy linii Rybnik - Chałupki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Skład EN 57 ma wyjechać z Katowic o godz. 11.52. W Rybniku powinien się zameldować o godz. 12.51. Do Wodzisławia Śl. wyruszy o godz. 12.56. Na stacji Wodzisław Śląski skład spodziewany jest o godz. 13.09, a w Chałupkach o godz. 13.41. Uwagę zwraca przewidywany czas przejazdu z Rybnika do Wodzisławia - ledwie 13 minut. - Jest to czas krótszy o 3 minuty od rozkładowego, ponieważ podczas przejazdu testowego pociąg nie zatrzyma się na wszystkich stacjach pomiędzy Rybnikiem a Wodzisławiem - wyjaśnia Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. Zaznacza, że informacja o jutrzejszym przejeździe aktualna jest na dziś. Ostateczna decyzja o wypuszczeniu składu w trasę podjęta zostanie jutro. Uzależniona jest od warunków torowych i dyspozytury. W sumie do 17 stycznia włącznie Koleje Śląskie zamierzają dokonać kilku przejazdów testowych. Wysłanie przestarzałego EN 57 na trasę wynika m.in. z faktu, że tylko tymi składami, przynajmniej na razie, Koleje Śląskie będą realizować połączenia do Bohumina. Śląski przewoźnik nie może obsługiwać połączeń międzynarodowych swoimi nowoczesnymi Flirtami i Elfami. Są to składy kupione z dofinansowania unijnego w ramach programu dla województwa śląskiego. W umowie zakupu był zapis, że pociągi nie mogą opuszczać granicy województwa śląskiego. Ale Koleje Śląskie pracują nad puszczeniem na trasy do Bohumina lepszych jakościowo pociągów. 

Przypomnijmy, że rewitalizowana linia kolejowa 158 została dopuszczona do ruchu 8 stycznia. 

AKTUALIZACJA - od 12 stycznia szlak testuje też PKP Intercity. - Celem prowadzonych jazd jest zapoznanie się maszynistów ze szlakiem - informuje Anna Zakrzewska z PKP Intercity.