środa, 19 lutego 2020

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

PILNE:

Prezes Rubau: oddanie torów 18 stycznia jest bezpieczne

05.01.2016 16:10 | 2 komentarze | tora

Stefan Bekir Assanowicz, prezes Rubau Polska jest przekonany, że wyznaczony na 18 stycznia termin oddania do użytku odcinka torów Wodzisław Śląski - Chałupki jest bezpieczny.

Prezes Rubau: oddanie torów 18 stycznia jest bezpieczne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Wykonaliśmy wszystkie prace, jesteśmy po odbiorach 11 przejazdów kolejowych. PKP PLK może naszym zdaniem przystąpić do jazd testowych, ale kiedy to uczyni, to jego decyzja - mówi nam prezes Stefan Bekir Assanowicz.

Co na to PKP PLK? - Analizujemy dokładnie wszystkie informacje zebrane podczas odbiorów. Myślę, że w czwartek po południu, najdalej w piątek rano będę mógł przekazać pełną i konkretną informację na temat sytuacji z remontem torów - informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

Zatem do końca tygodnia powinna się wyjaśnić kwestia uruchomienia 18 stycznia połączeń kolejowych na odcinku Wodzisław Śląski - Chałupki. Tymczasem już teraz polecamy szeroki wywiad, jakiego udzielił "Nowinom Wodzisławskim" Stefan Bekir Assanowicz, prezes Rubau Polska. Wywiad rzuca trochę innego światła na kwestie opóźnień. Wspomnijmy tylko, że według prezesa choć PLK zlecił konsorcjum remont, to utrudniał mu dostęp do torów.

Rozmowę opublikujemy w najbliższym wydaniu "Nowin Wodzisławskich".