Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Pociągi z Raciborza do Bohumina już jeżdżą. Nowiny pytały podróżnych o wrażenia

13.12.2015 20:59 | 2 komentarze | ma.w

W niedzielę 13 grudnia wdrożono w Raciborzu nowy rozkład jazdy. Znajdują się w nim dwa nowe połączenia z czeską miejscowością graniczną Bohuminem. Zabiegali o nie m.in. Czytelnicy Nowin Raciborskich bo dla Raciborza to kolejowy dostęp do wielu europejskich połączeń, m.in. do Pragi i Wiednia.

Pociągi z Raciborza do Bohumina już jeżdżą. Nowiny pytały podróżnych o wrażenia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wcześniej pociąg docierał do Chałupek i do pobliskiego Bohumina trzeba było chodzić na piechotę. Dziennikarze Nowin pojechali pierwszym popołudniowym pociągiem do Czech. Rozmawiali z pasażerami. Ich wrażenia i obserwacje pojawią się w najbliższym wydaniu tygodnika Nowiny Raciborskie.

Połączenia Racibórz - Bohumin są dwa. Realizują je Koleje Śląskie. To efekt porozumienia Województwa Śląskiego i Kraju Morawsko - Śląskiego. Samorządy promują w ten sposób wzajemne kontakty turystyczne. Jak wypadła inauguracja nowych połączeń i co sądzą o nich pasażerowie będzie można przeczytać w Nowinach Raciborskich z 15 grudnia.

W Raciborzu są dwa nowe kursy ale więcej możliwości podróży do Czech jest ze stacji w Chałupkach. Tamtędy przebiega wyremontowana linia z Rybnika przez Wodzisław. Niestety nie jest w pełni czynna i część podróży musi odbywać się komunikacją zastępczą - autobusem.

Czytaj także: