Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Henryk Siedlaczek testował Pendolino

15.12.2014 20:19 | 0 komentarzy | żet

Poseł na Sejm RP pochwalił się na portalu społecznościowym Facebook swoimi zdjęciami w Pendolino. Sądząc po uśmiechu, wrażenia z testowania były pozytywne.

Henryk Siedlaczek testował Pendolino
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

14 grudnia przejdzie do historii polskiej kolei jako dzień inauguracji Pendolino. Podróż pociągiem Express InterCity Premium (dla Pendolino stworzono nową kategorię przewozów) jest wygodniejsza niż w tradycyjnych składach. - Każdy pasażer ma do dyspozycji ergonomiczny, rozkładany fotel, stolik, lampkę oraz gniazdko elektryczne przy każdym miejscu siedzącym. W korytarzach i na końcu przedziałów znajdują się specjalne stelaże na bagaż. Dzięki specjalnej konstrukcji dachu oraz amortyzatorom w podwoziu w pociągu jest bardzo cicho, a podróż nie jest męcząca - informuje PKP Intercity.

Do głównych atutów najnowszych składów należą atrakcyjne czasy przejazdu:

  • Warszawa – Gdańsk 2h58min,
  • Warszawa – Wrocław 3h42min,
  • Warszawa – Kraków 2h28min,
  • Warszawa – Katowice 2h34min.
Ceny biletów na składy Express InterCity Premium zaczynają się od 49 zł, a po ich wyczerpaniu można skorzystać ze zniżek w przedsprzedaży. Oferta rabatowa sprawia, że średnia cena biletu na Pendolino jest porównywalna z cenami na pociągi kategorii Express InterCity. Ponadto obowiązują ulgi ustawowe, zatem uczniowie i studenci mogą podróżować jeszcze taniej.
Podczas podróży wszyscy pasażerowie otrzymują poczęstunek wliczony w cenę biletu - ciepły lub zimny napój, a w pierwszej klasie również przekąskę. Na pokładzie pociągu znajduje się również przestrzeń barowa prowadzona przez WARS.

Czy podróżowaliście już Pendolino? Ciekawi jesteśmy Waszych wrażeń. Opinie i komentarze wysyłajcie na info@nowiny.pl. Najciekawsze opublikujemy.

Ludzie:

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.