Sobota, 31 października 2020

imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

RSS

Pendolino na święta od 49 złotych. Rusza przedsprzedaż biletów

15.11.2014 10:37 | 0 komentarzy | ż

16 listopada rusza przedsprzedaż biletów na pociągi PKP Intercity, które wyruszą w trasy w połowie grudnia. Na tych, którzy zaplanują podróż z wyprzedzeniem czekają bilety od 49 zł na przejazdy pociągami Express InterCity Premium (Pendolino) oraz rabaty sięgające 30% na wszystkie połączenia. Dodatkowo od połowy grudnia skrócą się czasy jazdy między największymi miastami.

Pendolino na święta od 49 złotych. Rusza przedsprzedaż biletów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowe kategorie pociągów

Od 16 listopada w kasach, biletomatach, za pomocą aplikacji mobilnej oraz w Internecie pasażerowie będą mogli kupować bilety na pociągi PKP Intercity kursujące według nowego rozkładu jazdy, który wejdzie w życie w połowie grudnia.

W ofercie pojawią się dwie nowe kategorie pociągów: EIP oraz IC. Między Warszawą a Krakowem, Katowicami, Trójmiastem i Wrocławiem rozpoczną kursowanie pociągi Pendolino, które będą widoczne w rozkładzie jazdy jako EIP, czyli Express InterCity Premium.

- Obecnie w Polsce mamy 17 składów Pendolino, z których do dziś 11 przeszło nasze restrykcyjne testy. W związku z tym w grudniu wykorzystamy maksymalnie 15 pojazdów, z czego 9 do jazd z pasażerami. Reszta stanowić będzie niezbędną rezerwę - mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity. - Bezpieczeństwo naszych Klientów jest priorytetem, więc wdrożenie nowych pociągów musi odbyć się odpowiedzialnie. Ze względu na opóźnienie w dostarczeniu składów przez producenta, czas potrzebny na testy uległ drastycznemu skróceniu - podkreśla.

Na trasie Przemyśl – Kraków – Wrocław – Poznań – Szczecin – Przemyśl oraz Wrocław – Poznań – Trójmiasto – Wrocław pojawią się pociągi kategorii InterCity (IC). W jej skład wejdą połączenia realizowane nowym i zmodernizowanym taborem, którego odnowa lub zakup zostały sfinansowane ze środków unijnych.

Bilety w dobrej cenie

Ceny biletów na przejazdy nowymi pociągami kategorii EIP będą zaczynać się od 49 zł. Ci, którzy nie skorzystają z tej okazji, ale zaplanują wyjazd z wyprzedzeniem, mogą liczyć na rabaty sięgające 30%. Uczniów i studentów obejmują także ulgi ustawowe.

Pociągi wchodzące w skład kategorii: Express InterCity, Twoje Linie Kolejowe (TLK) oraz InterCity (IC) będą objęte taryfą relacyjną, co oznacza, że cena biletu nie będzie zależeć od odległości, a od terminu zakupu czy konkurencji na danej trasie. We wszystkich będą obowiązywać atrakcyjne rabaty w przedsprzedaży oraz ulgi ustawowe.

Nowe czasy

Zmianie ulegną także czasy jazdy między największymi miastami. Podróż z Warszawy do Krakowa i Katowic zajmie około 2 i pół godziny, do Trójmiasta blisko 3 godziny, a do Wrocławia 3 godziny 40 minut.

Informacja

Więcej informacji na temat rozkładu jazdy pociągów będzie można znaleźć na stronach www.intercity.pl  i  www.rozklad-pkp.pl, pod numerem telefonu 19 757 oraz w centrach obsługi klienta na dworcach.

źródło: PKP IC