Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ruszyła XV jubileuszowa edycja projektu fotograficzno-filmowego Obiektywnie Śląskie

1 lipca 2024 roku ruszyła XV jubileuszowa edycja projektu fotograficzno-filmowego Obiektywnie  śląskie. W związku z tym, iż jest to edycja jubileuszowa czeka na nas w tym roku wiele niespodzianek.

Ruszyła XV jubileuszowa edycja projektu fotograficzno-filmowego Obiektywnie Śląskie

 Tematem przewodnim konkursu jest hasło: CAŁY TEN ŚLĄSK. Prace:

 • fotoreportaże (od 3 do 7 zdjęć)
 • krótkie filmy (max. 2 min)
 • fotokasty (max. 2 min)

można przesyłać od 1 lipca do 15 września przez stronę konkursową: https://obiektywnieslaskie.pl/.

Jak co roku nie narzucana jest interpretacji tematu, bo tyle pomysłów, ilu twórców, a każdy z nas odbiera Śląsk po swojemu. Niektórzy traktują go jako region historyczno-kulturowy, inni jako obecne województwo w jego jeszcze większej różnorodności; dla niektórych składa się on z mikroświatów, a dla innych jest całym światem; Jedni są stąd- inni przyjechali dawno/niedawno, a jeszcze inni wyjechali ze Śląska a mimo to odnajdują go już gdzie indziej, kultywując sentymentalnie jego tradycje, zwyczaje czy po prostu za nim tęskniąc. I czy oni wszyscy mogą czuć się Ślązakami? Dla każdego z nas ŚLĄSK znaczy coś innego….

Najlepsze prace tegorocznej edycji, podobnie jak w latach ubiegłych, wybierze wybitny skład jurorski:  Tadeusz Rolke (najwybitniejszy przedstawiciel fotografii reportażowej w Polsce), Tomasz Sikora (jeden z najbardziej znanych fotografów reklamowych i artystycznych), Adam Sikora (operator filmowy, reżyser, fotograf, malarz), Antoni Cygan (malarz, prof. sztuki, wykładowca ASP w Katowicach) oraz Jacek Joostberens (grafik, prof. sztuki, adiunkt w katedrze w Katedrze Sztuk Pięknych i Użytkowych Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej).

Wszystkie prace będą zamieszczane regularnie na stronie projektu: www.obiektywnieslaskie.pl, poprzez którą można głosować na swoje ulubione prezentacje i w ten sposób współdecydować o nagrodzie publiczności.

Na laureatów czekają atrakcyjne NAGRODY m.in.:

 • aparat FUJIFILM X-T50 z obiektywem XC15-45mm od firmy FujiFilm,
 • drukarka do profesjonalnych wydruków firmy Epson Polska
 • vouchery na sprzęt fotograficzny o łącznej wartości 4000 zł
 • statyw firmy Manfrotto Befree GT Xpro
 • trzydniowe pobyty dla 2 os. w nadleśnictwach RDLP w Katowicach
 • nagroda finansowa o wartości 700 od firmy Szyb Maciej
 • roczne prenumeraty magazynu o fotografii Digital Camera Polska
 • vouchery na wydruki od firmy Laboratorium Fotosilesia
 • vouchery na fotoksiążkę w EmpikFoto
 • wejściówki do Kopalni Guido w Zabrzu oraz Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku

Regulamin dostępny na stronie: https://obiektywnieslaskie.pl/regulamin/

Będzie to edycja wyjątkowa, nie tylko ze względu na przypadający jubileusz. Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym z MKiDN, woj. śląskiego i Miasta Katowice w tym roku projekt zostanie rozszerzony o filmy o fotografii – czyli wywiady z wybitnymi fotografami oraz bezpłatne warsztaty fotograficzne, a także o publikację podsumowującą te 15 lat, prezentującą najlepsze prace minionych i obecnej edycji.

Wielki finał projektu w październiku w katowickim NOSPR-ze, gdzie zostanie podsumowana XV edycja, ale również zaprezentowana wystawa, która następnie odwiedzi wiele prestiżowych miejsc naszego województwa m.in. NOSPR, Akademię Muzyczną w Katowicach, kino Kosmos czy katowicki dworzec PKP.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Samorządu Województwa Śląskiego i Miasta Katowice.

Materiał zewnętrzny

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~mktoduren (185.120. * .104) 10.07.2024 21:29
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu