Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Start RowerON 2024 już dziś o godzinie 11:00 w Parku Roth w Raciborzu!

Zapraszamy wszystkich uczestników tegorocznego RowerON-u, ale również innych rowerzystów, na oficjalny start IV edycji najlepszego wyzwania rowerowego w regionie - RowerON 2024! Wydarzenie odbędzie się w sobotę – 8 czerwca przy muszli koncertowej w Parku Roth w godz. 11.00-14.00. Przyjedźcie koniecznie na rowerach!

Start RowerON 2024 już dziś o godzinie 11:00 w Parku Roth w Raciborzu!
Nasza ekipa na stoisku podczas otwarcia RowerON 2023 w Parku Roth serdecznie zaprasza roweronowców również w tym roku!

W programie eventu:

 • oficjalne otwarcie RowerON 2024
 • stoisko „Nowiny.pl” z gadżetami dla uczestników RowerON 2024
 • możliwość odebrania pakietów startowych przez zarejestrowanych uczestników RowerON 2024 (tylko tych, którzy wybrali punkt odbioru pakietów w Raciborzu)
 • możliwość dopisania się do RowerON 2024 w transzy OPEN – bez pakietów startowych
 • przejazd uczestników 16 kilometrową trasą ścieżkami Raciborza w celu oficjalnego otwarcia tegorocznego eventu (regulamin rajdu sprawdź TUTAJ)
 • wspólne zdjęcie uczestników

Mamy dla Was również niespodzianki - miasteczko zdrowotne MEDHOUSE, stoisko Wodociągów Raciborskich z przepyszną wodą RACIBORZANKĄ w różnych smakach oraz stoisko SZYPUŁA Lody Mistrzowskie – naszego raciborskiego dwukrotnego lodowego mistrza Polski Tomasza Szypuły, wyróżnionego również za najlepszy smak lodów w Europie na Mistrzostwach Świata!

Będzie można również zobaczyć box samochodowy (jedną z głównych nagród RowerON 2024) naszego Partnera – Taurus Rybnik i skonsultować się w zakresie doboru odpowiedniego bagażnika rowerowego/ boxu dachowego do swojego samochodu.

A dlaczego stoisko MEDHOUSE? Bo regularne badania i profilaktyka to pierwszy i niezbędny krok do poprawy zdrowia. A my rowerzyści musimy być w formie w trakcie RowerON 2024.

Co znajdziecie na stoisku MEDHOUSE dla uczestników RowerON 2024?

 • będziemy wykonywać pomiar cukru oraz badanie pulsoksymetrem (pomiar zawartości tlenu we krwi)
 • pielęgniarki będą edukować nt. boreliozy - instruktaż jak wyciągać kleszcze, jak się zabezpieczać, co zrobić po ukąszeniu, kiedy wykonać badania laboratoryjne, kiedy się zgłosić do lekarza
 • edukacja odnośnie apteczki pierwszej pomocy - co zabierać w teren np. na rower, jak ją skompletować
 • dietetyk będzie edukować - jak przygotować się do sezonu rowerowego, co jeść - jak się odżywiać, co po wysiłku itp. a także będzie można wykonać analizę składu ciała

Harmonogram eventu 8 czerwca:

11.00-11.45

Rozpoczęcie eventu:

 • możliwość odebrania pakietów startowych przez uczestników z Raciborza oraz dopisania się do RowerON 2024 w transzy OPEN (bez pakietów startowych), możliwość otrzymania różnych gadżetów, książeczek rowerowych, wspólne zdjęcia, wywiady, rozmowy etc.
 • atrakcje na stoisku Medhouse, Wodociągi Raciborskie i Szypuła Lody Mistrzowskie
 • porady dotyczące boxów/bagażników rowerowych z firmą Taurus

11.45-13.00

Przejazd uczestników RowerON 2024 - 16 kilometrową trasą po ścieżkach rowerowych Raciborza.

Sprawdź regulamin uczestnictwa_rajd RowerON2024.pdf

13.00-13.45

Ciąg dalszy korzystania z atrakcji podczas eventu

13.45-14.00

Zakończenie eventu  - podsumowanie tegorocznych zmagań oraz wspólne zdjęcie wszystkich uczestników tegorocznego RowerON-u

Zapraszamy! Więcej o tegorocznym RowerON TUTAJ


PRZYPOMINAMY RAMOWY HARMONOGRAM RowerON 2024:

28 maja – 7 czerwca  – odbiór bezpłatnych i płatnych pakietów startowych przez uczestników w wybranych podczas rejestracji punktach odbioru. Nie wcześniej!

Zobaczcie na filmie jak ekipa RowerON-u pracowała dla Was cały tydzień przy pakowaniu pakietów w 2024 roku.

8 czerwca – oficjalny start RowerON 2024 – event - Racibórz, Park Roth, godz.11.00-14.00

Zobaczcie CLIP z zeszłorocznego otwarcia RowerON 2023!

8 czerwca – 27 października – realizacja wyzwania przez uczestników – przejechanie minimum 5 z 16 tras zaproponowanych przez Organizatora (w trakcie trwania projektu dodatkowo trzy specjalne czelendże, "konkurs koszulkowy" oraz dodatkowe eventy z nagrodami od sponsorów)

28 – 31 października – wysyłanie do Organizatora podsumowania wyzwania (tj. zdjęć z tras) przez uczestników celem przyznania unikatowych medali, oraz zgłoszeń w „konkursie koszulkowym”

7 listopada– relacja LIVE z zakończenia RowerON2024 i wytypowanie zwycięzców nagród w „konkursie koszulkowym” i wśród Mistrzów RowerON-u

2 - 31 grudnia – odbiór medali w punktach odbioru

Zobacz Regulamin IV edycji RowerON 2024

Bądź na bieżąco!

Koniecznie dołącz do grupy @RowerON na Facebooku, gdzie znajdziesz bieżące informacje o przebiegu wyzwania, dużo inspiracji i całe mnóstwo pozytywnej energii. Zapraszamy również na stronę www.roweron.pl.

Wsiadajcie na koło, zakręcimy Was w lato na wesoło!

Zobacz poniżej listę naszych sponsorów i partnerów edycji 2024. Lista wspierających nas firm i instytucji w tym roku ciągle rośnie i jest aktualizowana. A jeśli masz firmę i chcesz zostać sponsorem tegorocznej największej imprezy rowerowej w regionie napisz do nas na roweron@nowiny.pl. Mamy super pakiety sponsorskie dla firm i instytucji!

 • Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz jak przebiega RowerON 2024 tutaj
 • Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz jak przebiegał RowerON 2023 tutaj
 • Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz jak przebiegał RowerON 2022 tutaj

Pozdrawia cała ekipa RowerON 2024. Wsiadajcie na koło, będzie wesoło i ... bezpiecznie!


Organizatorem IV edycji RowerON-u jest Wydawnictwo Nowiny Sp. z o.o. Wydawnictwo Nowiny - wydawca tygodników Nowiny Raciborskie, Nowiny Wodzisławskie, bezpłatnych miesięczników Magazyn Rybnicki, Nowiny Jastrzębskie, Nowiny Żorskie, regionalnego portalu informacyjnego Nowiny.pl (zasięg działania – Subregion Zachodni woj. śląskiego), portali JastrzebieOnline.pl, eZory.pl, Agronowiny.pl, Historion.pl, serwisu rekrutacyjnego Praca.nowiny.pl oraz pomysłodawca i organizator wielu akcji społecznych. Wydawnictwo Nowiny od wielu lat promuje lokalny patriotyzm, tradycje i zdrowy styl życia. Nasze projekty tego typu np. „Cudze chwalicie, swego nie znacie – Skarby Ziemi Raciborskiej i Wodzisławskiej”, „100 Autorytetów na 100-lecie Niepodległości”, „Kupuję-Ratuję”, „Kupuję-smakuję. Wybieram polskie produkty”, konkurs "Czas na Śląskie", „Festiwal Przedsiębiorczości”, „InspiratON. Czas na Zawodowców”, "Dni Otwartych Drzwi" i również RowerON od lat cieszą się uznaniem i mają duży rezonans społeczny i medialny, a nawet zdobywają uznanie w ogólnopolskich konkursach branżowych.

 

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].