Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

RowerON 2022: Mamy zwycięzców LONG CHALLENGE 2022. Małżeństwo Michał i Edyta Lipka przejechali łącznie ponad 900 km w jeden dzień!

RowerON 2022 rozkręca się na całego! W minioną niedzielę odbył się pierwszy z trzech specjalnych challenge'y z nagrodami – long challenge, który polegał na przejechaniu jedną trasą jednego dnia jak najdłuższego dystansu na rowerze. W tegorocznym wyzwaniu wzięło udział 16 osób, w tym 5 kobiet i 11 mężczyzn.

RowerON 2022: Mamy zwycięzców LONG CHALLENGE 2022. Małżeństwo Michał i Edyta Lipka przejechali łącznie ponad 900 km w jeden dzień!
Małżeństwo Edyta i Michał Lipka wygrali Long Challenge 2022 w ramach RowerON 2022!

Kobiety przejechały łącznie 580,41 km, a mężczyźni 2235,2 km. W sumie uczestnicy tegorocznego LONG CHALLENGE'u przejechali ponad 2800 km!

Oto klasyfikacja uczestników:

MĘŻCZYŹNI:

 1. Michał Lipka 602,06
 2. Mateusz Sieradzki 570
 3. Bogdan Stabik 305,2
 4. Michał Krakowski 125
 5. Krzysztof Rzymanek 121,86
 6. Marcin Lewandowski 102,95
 7. Marek Thiel 102
 8. Adam Czerwiński 100
 9. Paweł Klinik 86
 10. Arkadiusz Szczęsny 67,39
 11. Wojciech Tarabura 52,52

KOBIETY:

 1. Edyta Lipka 310,3
 2. Roksana Orzyszek 145
 3. Ania Wasilewicz 60,51
 4. Katarzyna Szpilka 33
 5. Marta Lembas 31,6

Państwo Edyta i Michał Lipka przejechali część trasy wspólnie. W tym roku zwycięzcy postawili na robienie pętli na śląskich drogach. Ich trasa obejmowała m.in. Pszczynę, Czechowice-Dziedzice, Ligotę, Skoczów, Jastrzębie-Zdrój. Pani Edyta jechała ponad 11 godz., a p. Michałowi wykręcenie ponad 600 km zajęło prawie 21 godzin jazdy.

 Warto dodać, że ubiegłoroczny triumfator Long Challenge'u – Mateusz Sieradzki był bardzo blisko ponownego zwycięstwa – przejechał raptem 32 km mniej (570 km) niż lider klasyfikacji męskiej Michał Lipka.
Wśród kobiet p. Edyta zwyciężyła w Long Challenge drugi raz z rzędu wykręcając bardzo podobny wynik jak rok temu. Przypominamy, że w 2021 p. Edyta przejechała wszystkie 10 tras RowerON-u robiąc łącznie 301,85 km. W tym roku poprawiła wynik o niecałe 10 km i „pobiła” kolejną uczestniczkę aż o 165 km!

Zwycięzcy pobili też zeszłoroczny sumaryczny wynik przejeżdżając wspólnie 912 km i bijąc zeszłoroczny wynik o 26 km.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i zmierzenia się z granicami własnych możliwości. Szacun dla Was!

Zwycięzcy Michał Lipka i Edyta Lipka otrzymują od nas izolacyjne butelki próżniowe THERMOS ze stali nierdzewnej 1,5 l.

Drugą nagrodę przyznamy w kategorii męskiej i żeńskiej zgodnie z regulaminem dla osoby wybranej wśród wszystkich biorących udział w danym challenge-u poza zwycięzcami za najciekawszy, jednozadaniowy opis lub komentarz do przejechanej trasy. Wyniki wkrótce.

Sponsorem nagród jest firma CAMPBOX z Raciborza.

 

Przypominamy, że w trakcie trwania RowerON-u odbędą się jeszcze 2 wyzwania z super nagrodami:

 • Fit challenge: na najwyższą liczbę spalonych kalorii w ciągu 2 dni – weekend 6-7 sierpnia 2022 r.
 • Roadbike challenge: na najszybciej przejechany dystans 100 km „szosą” - niedziela 11 września 2022

Wsiadajcie na koło, będzie wesoło! Wyzwanie RowerON 2022 trwa!

Dołącz też do grupy @RowerON na Facebooku i bądź na bieżąco.


Zobaczcie jak wyglądała klasyfikacja LONG challenge'u w pierwszej edycji RowerON'u: https://www.nowiny.pl/roweron/180101-886-km-na-rowerze-w-jeden-dzien-mateusz-sieradzki-i-edyta-lipka-zwyciezcami-roweron-long-challenge-2021.html


Zobacz również poniżej listę naszych sponsorów i partnerów tegorocznej edycji 2022. Lista wspierających nas firm i instytucji ciągle rośnie i jest aktualizowana. Dziękujemy! Jeśli masz firmę i chcesz zostać sponsorem tegorocznej największej imprezy rowerowej w regionie zajrzyj tutaj i napisz do nas. Mamy super pakiety sponsorskie dla firm i instytucji!

Więcej o RowerON 2022:


Chcemy się też pochwalić, że RowerON 2021, w którym w zeszłym roku jedziło ponad 1000 uczestników z regionu, dostał nominację w konkursie SGL LOCAL PRESS 2021 do nagrody za najlepszą „akcję społeczną” zorganizowaną przez wydawnictwa lokalne w całej Polsce!

Organizatorem I edycji RowerON-u jest Wydawnictwo Nowiny Sp. z o.o. Wydawnictwo Nowiny, jako wydawca tygodników Nowiny Raciborskie, Nowiny Wodzisławskie, bezpłatnych czasopism Magazyn Rybnicki, Nowiny Jastrzębskie, Nowiny Żorskie i regionalnego portalu informacyjnego Nowiny.pl (zasięg działania – Subregion Zachodni woj. śląskiego), serwisu rekrutacyjnego Praca.nowiny.pl oraz pomysłodawca i organizator wielu akcji społecznych, od wielu lat promuje lokalny patriotyzm, tradycje i zdrowy styl życia. Nasze projekty tego typu np. „Cudze chwalicie, swego nie znacie – Skarby Ziemi Raciborskiej i Wodzisławskiej”, „100 Autorytetów na 100-lecie Niepodległości”, „Kupuję-Ratuję”, „Kupuję-smakuję. Wybieram polskie produkty”, konkurs "Czas na Śląskie", „Festiwal Przedsiębiorczości”, „InspiratON. Czas na Zawodowców”, "Dni Otwartych Drzwi" od lat cieszą się uznaniem i mają duży rezonans społeczny i medialny, a nawet zdobywają uznanie w ogólnopolskich konkursach branżowych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].