środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Będą eksploatować kolejną ścianę

23.10.2020 13:00 | 19 komentarzy | juk

Pod Marklowicami niebawem ruszy eksploatacja kolejnej ściany. Tym razem, przebiegać będzie przez tereny rolne i leśne.

Będą eksploatować kolejną ścianę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

MARKLOWICE Kopalnia KWK ROW Ruch Jankowice rusza z eksploatację ściany Z-7 w pokładzie 409/2 pod Marklowicami. Eksploatacja będzie prowadzona na głębokości około od 620 do 670 m, przy średniej furcie wynoszącej 3 m. Fedrunek prowadzony będzie systemem ścianowym z zawałem stropu. - Ściana zostanie uruchomiona jeszcze w tym miesiącu - informuje Czesław Mazurek, naczelny inżynier Ruchu Jankowice.

Oddziaływaniem eksploatacji objęte będą głównie tereny rolne i leśne oraz rejon zlikwidowanego szybu 6 Ruchu Jankowice. Częściowo ściana będzie przebiegać również przez gminę Świerklany. - Prognozuje się, że na powierzchni ujawnią się wpływy od I do III kategorii terenu górniczego - informuje jankowicki inżynier. Dodaje, że maksymalnie obniżenie terenu wyniesie około 1,2 m.

Przypomnijmy, że w poprzednim wydaniu Nowin Wodzisławskich informowaliśmy, że w listopadzie także kopalnia KWK ROW Ruch Marcel rusza z eksploatacją pod Marklowicami. Ściana Z-2 w pokładzie 502/1 usytuowana jest około 900 m na północ od ul. Wyzwolenia i rozpocznie swój bieg około 150 m na zachód od ul. Jankowickiej. Eksploatacja prowadzona będzie w kierunku zachodnim, a zakończy swój bieg w rejonie ul. Bławatkowej.

(juk)