Piotr Cybułka

Radny Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.

Magister wychowania muzycznego na Uniwersytecie Śląskim filia w Cieszynie, studia podyplomowe z zakresu ekonomii i zarządzania oświatą na Uniwersytecie Opolskim. Przez całe życie zawodowe związany z Radlinem - były dyrektor Domu Kultury KWK „Marcel”, dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Radlinie, prezes Stowarzyszenia Ruch Demokracji Lokalnej. Od 1997 r. radny miejski i powiatowy; zdecydowany i odważny w walce z nieprawidłowościami w służbie zdrowia i ochronie środowiska - „Zielony Śląsk”, autor większości interpelacji w Radzie Powiatu Wodzisławskiego. Organizator „Radlińskich Betlejek” oraz Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „DOM”. Lider zespołów „POZIOM 600” i „Kapela Wujka Idziego”. Żonaty, troje dzieci i dwóch wnuków.

Piotr Cybułka i Krzysztof Stencel wystąpią dziś w Telewizji Katowice 

W najbliższą niedzielę, 24 lipca, o godzinie 10:00, w Telewizji Katowice, w programie „Senior na fali” wystąpi Piotr Cybułka. Towarzyszyć mu będzie Krzysztof Stencel – gitarzysta z pierwszego składu zespołu POZIOM 600.

Tragedia zawarta w bluesowej piosence 

28 stycznia 2006 r. kwadrans po godz. 17. Międzynarodowe Targi Katowickie. Wystawa gołębi pocztowych. Trzask, huk i ciemność. To krótki opis największej katastrofy budowlanej w historii kraju i największej tragedii ostatnich kilkunastu lat. W wyniku zawalenia się dachu budynku zginęło 65 osób, a ponad 140 zostało rannych. Piosenkę o...

Rybnik śląskim centrum dla poszkodowanych przez banki 

Startuje ogólnopolska akcja wyliczania roszczeń osób, które twierdzą, że są poszkodowane przez banki. Spotkania dla mieszkańców województwa śląskiego odbywają się w Rybniku.

Rada powiatu zgadza się na przekształcenia w szpitalach 

18 głosami za, przy trzech sprzeciwu i trzech wstrzymujących się rada powiatu podjęła przed chwilą uchwałę w sprawie deklaracji woli zatwierdzenia zmian statutu Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim.

Piotr Cybułka jedzie na protest frankowiczów 

Radlinianin Piotr Cybułka zachęca frankowiczów, czyli osoby, które mają kredyty we frankach szwajcarskich i czują się oszukane przez banki, do udziału w ogólnopolskiej manifestacji.

Zalewski, Gawęda, Cybułka, Drosio i inni tworzą komitet poparcia Andrzeja Dudy 

W powiecie wodzisławskim zawiązał się Społeczny Honorowy Komitet Poparcia dr Andrzeja Dudy, kandydata na Urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Komitet ma charakter otwarty. Zobacz, kto na razie do niego dołączył:

Tylko w Nowinach: Rok 2014 w powiecie wodzisławskim [PODSUMOWANIE] 

Zapaść branży górniczej, kontrowersje wokół wodzisławskiej starówki, tarapaty finansowe gminy Gorzyce, budowa zbiornika Racibórz Dolny, rynek w Pszowie - miniony rok obfitował w wydarzenia i małe skandale. Zachęcamy do lektury!

Piotr Cybułka oddał swój głos 

Około godz. 18.00 w lokalu wyborczym w Zespole Szkół Sportowym przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radlinie zameldował się Piotr Cybułka, kandydat na burmistrza Radlina.

Protest przeciwko rozbudowie koksowni: Jak trzeba będzie, to sprowadzimy ekologów 

Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach inwestycje przemysłowe dające miastu podatki czy miejsca pracy wita się z radością. Tymczasem w Radlinie grupa mieszkańców protestuje przeciwko budowie bloku energetycznego i modernizacji benzolowni na terenie radlińskiej koksowni. - Jak trzeba będzie, to sprowadzimy ekologów, ale do budowy...

Powiat odda prawie 900 tysięcy złotych subwencji? 

Ministerstwa finansów i oświaty uważają, że powiat wodzisławski powinien oddać ok. 885,3 tys. zł nienależnie uzyskanej subwencji oświatowej.

Do Radlina, śląskiego Betlejem  

Zakończył się XVII Międzynarodowy Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych „Radlińskie Betlejki”.

Zwarcie o betlejki na linii Cybułka-Podleśny 

Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby któryś z dyrektorów miejskich placówek przyszedł na sesję i zaczął egzaminować burmistrza - zarzucił wiceburmistrz Radlina Zbigniew Podleśny Piotrowi Cybułce, dyrektorowi radlińskiego OPP, który jest też radnym powiatowym.

Koncert laureatów XVI Radlińskich Betlejek 

W koncercie laureatów XVI Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych "Radlińskie Betlejki" wystąpiły - zdaniem jury – najlepsze zespoły tegorocznego przeglądu. Publiczność, która wypełniła po brzegi salę Miejskiego Ośrodka Kultury potwierdzała słuszność tego wyboru.

Ognisko w Radlinie jednak po staremu? 

Burmistrz Barbara Magiera zerwała rozmowy ze starostą Tadeuszem Skatułą w sprawie przekazania Ogniska Pracy Pozaszkolnej powiatowi. Oznacza to, że przynajmniej do końca roku kalendarzowego placówka będzie działać bez żadnych zmian.

Rekord z udziałem młodych gitarzystów z Radlina  

Polskie „Hey Joe” gitarowym rekordem Guinnessa. Podopieczni Piotra Cybułki wzięli udział w biciu rekordu Guinnessa w grze na gitarach najbardziej znanego utworu Jimiego Hendrixa „Hey Joe". Utwór zagrało siedem tysięcy, dwieście dziewięćdziesiąt trzech gitarzystów!

Miasto pozbędzie się ogniska i Cybułki? 

Skoro ognisko jest powiatowe, niech sobie powiat je prowadzi – uważa większość Rady Miasta Radlina. Planom sprzeciwia się Piotr Cybułka, dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Radlinie.

Tekst pochodzi z aktualnego wydania Nowin Wodzisławskich

30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego - wspomnienia 

Stan wojenny wprowadzono 13 grudnia 1981 roku na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej na mocy uchwały Rady Państwa z 12 grudnia 1981 roku.  Decyzję podjęto z naruszeniem konstytucji na polecenie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Stan wojenny został zawieszony 31 grudnia 1982 roku, a zniesiony 22 lipca 1983 roku.

Zobacz więcej