Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

ur. 31 lipca 1979 w Bielsku-Białej – polski samorządowiec, od 2006 prezydent Wodzisławia Śląskiego. Z zawodu fotograf i informatyk. Studiował w Bielskiej Wyższej Szkole im. Jana Tyszkiewicza (uzyskując tytuł zawodowy inżyniera), następnie odbył studia magisterskie na Politechnice Częstochowskiej. Ukończył również studia podyplomowe w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. W 2006 został wybrany na urząd prezydenta Wodzisławia Śląskiego z listy lokalnego komitetu wyborczego. W chwili objęcia urzędu miał 27 lat, stając się tym samym najmłodszym urzędującym prezydentem miasta. W lutym 2007 został powołany na przewodniczącego Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim, a lipcu tego samego roku na zastępcę przewodniczącego rady społecznej w miejskim ZOZ. W maju 2008 odebrał statuetkę "Johnnie Walker Keep Walking" w kategorii "Polityka – osobowość roku 2007". W marcu 2010 został członkiem Platformy Obywatelskiej. W tym samym roku uzyskał reelekcję na urząd prezydenta miasta. We wrześniu 2010 uhonorowany Odznaką "Za zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych".

Strona prywatna - http://www.kieca.pl

Festiwal Górnej Odry wystartował w plażowej atmosferze. Żorski Śmieszek przeżył oblężenie [ZDJĘCIA]  

Punktualnie o godz. 17.00 wystartowała druga edycja Festiwalu Górnej Odry. Wydarzenia, które odbywać się będą do niedzieli 26 czerwca, zapoczątkowano w piątek 24 czerwca w Żorach na kąpielisku Śmieszek. ZOBACZ ZDJĘCIA!

Wodzisław Śląski: Zakończyli rok szkolny w ZSP1 i pożegnali dyrektor Bożenę Plutę [ZDJĘCIA]  

W Szkole Podstawowej nr 16 im. Adama Dzika odbyło się miejskie zakończenie roku szkolnego w Wodzisławiu Śląskim. Była to okazja do pożegnania uczniów ósmej klasy, a także dwóch nauczycieli przechodzących na emeryturę - dyrektor Bożeny Pluty oraz nauczycielki wychowania wczesnoszkolnego Grażyny Kramarczyk. 

Żółta kartka dla Mieczysława Kiecy po raz czwarty. Ale do budżetu brak zastrzeżeń 

Absolutoryjna sesja wodzisławskiej rady miasta kolejny raz była powtarzanym w tej kadencji co roku spektaklem. Radni po przedstawieniu „Raportu o stanie miasta” przez prezydenta przeszli do dyskusji, a potem głosowania. Co było do przewidzenia, większością głosów Mieczysław Kieca po raz czwarty nie otrzymał wotum zaufania. Później...

Otwarcie Pałacu Dietrichsteinów planowane na koniec lipca 

Podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia komisji oświaty i kultury, z aktualną sytuacją dotyczącą przygotowań do otwarcia Pałacu Dietrichsteinów i Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zapoznał radnych prezydent Mieczysław Kieca. Radni odnieśli się także do felietonu zamieszczonego na łamach Nowin.

Czytam między wierszami - czy szukanie winy za opóźnienie w pałacu ma podwójne dno? [KOMENTARZ] 

Trudno nie odnieść wrażenia, że informacja o winie za opóźnienie uderza personalnie w dyrektora muzeum Sławomira Kulpę i jego zespół. Kiedy połączy się ten fakt z zakulisową wiedzą, rysuje się pewien plan czy zamysł, choć mam jeszcze nadzieję, że mylę się w swojej ocenie - pisze redaktor naczelny Nowin Wodzisławskich Szymon Kamczyk. 

Już 24 czerwca Noc Świętojańska w Wodzisławiu. Tym razem w innym miejscu 

W piątek 24 czerwca od godz. 17.00 rozpocznie się piąta edycja Nocy Świętojańskiej w Wodzisławiu Śląskim. Tym razem jednak sceną dla wydarzenia nie będzie Balaton, a Park Miejski. 

"Śląskie bez granic" i warsztaty na Dniach Wodzisławia 2022 [ZDJĘCIA]  

W ramach 51. Dni Wodzisławia Śląskiego na rynku miasta odbyły się koncerty, warsztaty oraz zupełnie nowa propozycja - Biblioteczne Silent Party, czyli dyskoteka w słuchawkach. ZOBACZ ZDJĘCIA!

Pałac Dietrichsteinów z opóźnieniem, Reggae za 40 zł i weekend z Dniami Wodzisławia - konferencja prezydenta Kiecy [LIVE] 

Prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową, która dotyczyła zaplanowanych imprez miejskich. To m.in. Dni Wodzisławia Śląskiego, Festiwal Najcieplejsze Miejsce na Ziemi oraz otwarcie Pałacu Dietrichsteinów, które jak się okazało, nieco się opóźni. 

Wiesława Kiermaszek-Lamla zrezygnowała z funkcji prezesa Fundacji Wspólnota Dobrej Woli 

Nieprzerwanie od 1992 r. była prezesem zarządu fundacji Wspólnota Dobrej Woli. Po 30 latach pracy na rzecz organizacji rezygnuje z pełnienia funkcji prezesa. O kim mowa? O Wiesławowie Kiermaszek-Lamli.

Mieszkańcy Wodzisławia Śl. pytają: "Za miejskie pieniądze chcemy promować pijaństwo?" 

- Na to idą pieniądze z naszych podatków? - pyta niezadowolona część mieszkańców Wodzisławia Śl. po decyzji miejskich radnych o zwiększeniu środków na organizację Oktoberfestu.

"Zdarza się". Prezydent Kieca wyjaśnia powody utraty przez miasto szansy na pozyskanie ponad 30 mln zł 

Wracamy do głośnej sprawy sprzed kilku dni, którą opisaliśmy w artykule pn. Kompromitacja w Wodzisławiu Śl. Przez błąd urzędników miasto straciło szansę na ponad 30 mln zł.

Kompromitacja w Wodzisławiu Śl. Przez błąd urzędników miasto straciło szansę na ponad 30 mln zł [ZDJĘCIA]  

Na liście projektów inwestycyjnych, które zostaną sfinansowane w ramach drugiej edycji Polskiego Ładu są prawie wszystkie samorządy powiatu wodzisławskiego. Prawie, ponieważ w zestawieniu zabrakło samego miasta powiatowego, czyli Wodzisławia Śl. Dlaczego?

Poznaj Powiatowych Liderów Przedsiębiorczości 2021 [ZDJĘCIA]  

20 maja w wodzisławskim domu przyjęć Jordaszka odbyła się uroczysta, jubileuszowa (bo już dwudziesta) gala, na której wręczono statuetki Powiatowego Lidera Przedsiębiorczości 2021. 

Gala Sportu w Wodzisławiu Śląskim: Julia Piętakiewicz i Sandra Pniak zwyciężyły w plebiscycie [ZDJĘCIA]  

W uroczystej oprawie odbyła się tegoroczna Gala Sportu w Wodzisławiu Śląskim, podczas której wręczono nagrody dla sportowców oraz wyróżnienia dla trenerów i działaczy za osiągnięcia sportowe w roku 2021. Ogłoszone zostały ponadto wyniki głosowania na Sportowca i Trenera roku 2021. Głosowanie odbyło się w tym roku po raz pierwszy.

Łucja i Henryk Iksalowie z Wodzisławia świętowali 70 lat małżeństwa 

Poznali się w bardzo młodym wieku, ale to nie przeszkodziło im zbudować trwałego związku małżeńskiego i wspólnie przejść przez życie. Mowa o Łucji i Eryku Iksalach, którzy w tym roku świętują siedemdziesiątą rocznice ślubu. Z tej okazji gratulacje jubilatom złożyli prezydent miasta Mieczysław Kieca i kierownik Urzędu Stanu...

Wodzisław: Spisali dzieje rodu Tytko ku pamięci starzyków [ZDJĘCIA] 

Ta historia zaczyna się w 1869 roku, kiedy urodził się Walenty Tytko. Od niego – starzyka (dziadka) oraz starki (babci) Anny zaczęli badanie historii twórcy nowej publikacji „Historia rodziny Tytko z Kątów, czyli z okolic Pszowa i Zawady”.

Prezes SWD Wodzisław Śląski chce zrezygnować. Radni zaskoczeni obrotem spraw 

Podczas ostatniej sesji rady miasta emocjonalne oświadczenie wygłosił prezes klubu SWD Wodzisław Śląski Sebastian Klimek. Zapowiedział, że chce zrezygnować, a głównym powodem jest brak porozumienia z prezesem Odry. 

Zobacz więcej